Radomír.cz

Píše se: Ema Destinová, nebo Ema Destinnová?

Ema D.

Nejlepší odpověď
led

Je zaujímavé, že používajú sa obe podoby jej pseudonymu.
Emilie Pavlína Věnceslava Kittlová, známá pod pseudonymem Ema Destinnová, resp. Emmy Destinn, (26. února 1878 Praha – 28. ledna 1930 České Budějovice) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­ma_Destinnov%C3%A1
Ale správne je Ema Destinnová podľa mena jej učiteľky spevu Marie Destinnová-Löwelová, ktorej priezvisko si zvolila svoje umelecký pseudonym.
Doplňuji:
oprava:
ktorej priezvisko si zvolila za svoj umelecký pseudonym.

Další odpovědi
Beer4Real

Ema Destinnová