repetelka

Píše se čobol s malým nebo velkým Č?

Když potřebuju napsat o Babišovi, že je eSTBáckej čobolák, mám napsat malé nebo velké písmeno na začátku? Vím, že to vzniklo od „čo bolo, to bolo“, takže to nemá nic společného s národností, ale stejně…

Doplňuji:
Pro Bičíka: Kde je odpověď? Malé nebo velké?

Nejlepší odpověď
quentos

Hanlivé slovo čobol(ák) je s malým, nejedná se o oficiální název ani přezdívku konkrétní osoby, jde o obecné pojmenování.

SNČ

Další odpovědi
Bičiště

A co a kdo jsi Ty? Vševědoucí? Soud nic takového nepotvrdil. Nemáš strach, že se bude Babiš bránit? Jak pak prokážeš, že máš pravdu?
Doplňuji:
Odpovědět jsem zapomněl: určitě malé písmeno

redy

repetelka tak nevím, vono to některý lidi může na…at když má někdo 40miliard a druhej tře nouzi s bídou viď?
Proč lidi urážej ty kterým nesahaj ani po kotníky.

uccello

Píše se to malým. Někoho se to může evidentně dotknout, ale kdo má s nimi zkušenost, tak to slovo používá.

repetelka

redy: Když ono se 40miliard poctivě vydělat nedá. A s užitečnými kontakty z dob minulých postavila svoji kariéru většina našich současných boháčů. Netřu rozhodně bídu s nouzí, ale jsem skutečně a upřímně ráda, že Burešovi nesahám ani po kotníky.

redy

Ale já to nemyslela přímo na tebe,ale všeobecně, prostě sem přímo odpověděla na tvoji otázku.

Štve mě jak si lidi stěžujou na všechno a na všechny.Asi tak.

repetelka

http://reporter­magazin.cz/dus­tojnici-stb-v-1742-firmach/