annas

Píše-li se příběh našeho života, nenechme, aby držel pero někdo, kdo „ví“, co bychom podle něho měli dělat atd. Platí?

Podle Petra Havránka. Dostávám jeho zamyšlení mailem. Zevřejňuje je pak na svých stránkách.

https://kazdy­denscitatem.cz/tag/pe­tr-havranek-citaty/

1. Je správné druhé vyslechnout, případně se inspirovat, ale rozhodnutí udělat sám za sebe?
Jak napsal Schopenhauer a zpívá Hana Hegerová – Žít a nechat žít …

2. Je třeba „mít odvahu, aby hluk ostatních názorů nepřekřičel tvůj vlastní vnitřní hlas?“- Steve Jobs

https://cz.pin­terest.com/pin/747­667975616598928/

3. Bumerang se vrací?

„Když někdo na někoho ukáže prstem, tři prsty ukazují zpátky na něho.“ Podle čínského přísloví

https://kazdy­denscitatem.cz/ci­taty-o-zivote/kdyz-na-nekoho-ukazu-prstem-tri-prsty-ukazuji-zpatky-na-me/

Obrázek

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/05/05/07/15/han­ds-1373363_960_720.jpg

Admin neoprávněně nahlášenou otázku vrátil, jde o původní, kterou jsem vložila před několika dny.

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Asi na to není jednoznačná odpověď. Na jedné straně člověk – rodič a jiní to myslí dobře, mají určité zkušenosti, ale někdy ty zkušenosti jsou trochu jednostranné a úzkoprsé. Asi jde o rovnováhu žít svůj život, ale poznat, kdy si nechat poradit.
Další variantou je, že sice člověku do života nikdo moc nemluví, ale člověk přesto svůj život moc nežije. Důvody mohou být v osobnosti člověka, málo prostudovaném vlastním náboženství, nebo různé obyčejné praktické věci. Jako jestli člověk odchází z rodného domu a musí se více postavit na vlastní nohy,nebo tam naopak zůstane a je svázán rodinným dědictvím, péčí o stárnoucí rodiče a těžko k tomu hledá rozumné východisko. A někdy i se do toho vloží osud, nebo „Vyšší projektant“ a člověk zkoumá, jestli tomu má zkusit nějak čelit, nebo jde o přátelskou pomoc.
To pěkné čínské přísloví prý rád užíval M. Gándhí.

Další odpovědi
aliendrone

Mám VELMI SILNÝ pocit „dèja vu“! Myslím, že na tohle jsem už jednou ODPOVÍDAL! ;) :D :D

Drap

Je to tak. Kdo by nechtěl věřit, dříve nebo později se přesvědčí sám. To vlastní rozhodnutí po zralé úvaze bývá i to nejlepší. Stejně tak je nutné souhlasit s citáty ve všech bodech.
K tomu neni co dodat.

Mc Merkurion

… už od mala nás někdo vodí za ručičku, jen s přibývajícím věkem je sevření menší a ovlivnitelnost větší, aby se ve stáří vrátila na původní závislost (jen od kolébky nás vodili rodiče, během života naše touhy a na konci nás odvedou děti do hrobu) …

annas

Děkuji.

Stále jen v diskuzi?

Mc Merkurion

… stále neodpovídám, jen vyjadřuju svůj názor …