brokol

Píše jak se správně píše sovo francouzka?

Jak mám pravopisně správně napsat slovo francouzka? Je to s velkým písmenem? Nepíše se to frnacouzska? Poraďte – budu vděčná :)

Nejlepší odpověď
Syd

Francouzka se píše velké písmeno obdobně jako třeba Čech, protože je to název národnosti.
„S“ se přidává pouze u přídavných jmen/příslovcí jako francouzsky, francouzský – to kvůli tomu, že je tam přípona -ský, -sky. Slovo Francouzka je od slova Francouz, akorát se přidalo -ka (jako třeba učitel-ka), není tedy důvod tam cpát s.