Kelt

Pil jsem dva stejně koncentrované nápoje?

Odlil jsem si do skleněného pohárku šťávu z kompotu, bylo to akorát do poloviny. A zbytek jsem zalil citronovou lemon drink až po okraj sklenice. Vypil jsem půlku a opět dolil lemon drink a to jsem vypil celé. Nic jsem nemíchal, ovykle si dám čtvrtinu šťávy a zbytek je lemon drink. Byly takto namíchané nápoje oba stejně silné, sladké, koncentrované? Dě­kuji

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nepil. V prvním případě to byla 50% šťáva z kompotu, v druhém již 25% (jestli to „…a opět dolil lemon drink…“ znamená DOLIL DO PLNA). V obou případech bylo vypito STEJNÉ množtví kompotové šťávy.

Nechápu co znamená „Nic jsem nemíchal, ovykle si dám čtvrtinu šťávy a zbytek je lemon drink.“, resp. jak to s problémem souvisí. ;) :)