Piji rada kavu,

nekdy se mi ale stava,ze se po ni roztresu,hlavne ruce.Cim by to mohlo byt?

Nejlepší odpověď
ten který je

Tipoval bych to na něco s tlakem.Před lety jedna zákaznice udělala mne a mému kolegovy kávu,tzv.pico­lo.Kolega se začal třást,byl celý bílý a na čele studený pot.Je to malé ale velice silné kafe.Pijte raději slabší a s mlékem.

Další odpovědi
anonym

Možná chce tělo naznačit: „Nepij to“.

mojitek

Jsem zaprisahly kafař ,nepiju ty ctvrtlitrove dohneda obarvene ,a tohle se mi stane (třas,divně atd)kdyz mam cca 8.kus za sebou.Cili jste citlivejsi na kofein a rozhodne byste mela kavu pit minimalne s trochou mleka,taky pro zaludek to nebude takovy sok.. Pozor na ten kofein a energ.napoje vseobecne. Byla by Vas skoda 😉

Nuk nuk

Dávám za pravdu uživateli Ten který je. Je možné, že máte kolísavý tlak. To znamená, že Vám káva za normálních okolností nevadí. Pokud jí ale vypijete více najednou nebo silnější, případně v době nějakého napětí apod., pak se dostaví Vámi zmiňovaný třes a případně mírná podrážděnost. Váš tlak se totiž v tom okamžiku vlivem kofeinu prudce zvýší. Ten pocit znám moc dobře, dnes piji kávy méně, ale dříve jsem pila tak 3 šálky denně. Když jsem si dala dva ryhle za sebou nebo jsem si dala jeden navíc, dostavil se přesně tento pocit.

Miroslavst

No myslím, že to kávou nebude. Já mám kávu rád. sice už ji nepiju tolik co dřív, ale to bych se asi klepal-třásl celý 🙂

Lucimia

Myslím, že se vám po kávě zvýší krevní tlak. Když na to někdo není zvyklý, projeví se to tak.

ReHu

Že se po kávě zvyšuje krevní tlak je již vyvráceno.
Pokud ji máš opravdu tak ráda, zkus nějakou kvalitnější nebo méně silnou (nevím, jak silnou máš ráda) nebo s mlékem.
Mýmu mužskýmu nědělala dobře tzv.turecká, překapávaná již byla OK.
Nebo některou dobrou rozpustnou?
Já mám také kávu moc ráda, ale bez mléka si ji už neumím představit. I když to je prý barbarské. Ale myslím, že to je otázka chuti a zvyku.
Pokud bys chtěla vyzkoušet jednu 100% arabicu, ozvi se mi na mail.
P.S. Kolísavý tlak mám a po pití kávy jsem v poho.