Avatar uživatele
zzzzz

Pijete vodu z kohoutku nebo balenou? A proč?

U nás je z kohoutku hnusná voda, doslova nepoživatelná. Dlouho jsem pila vodu balenou neslazenou Matoni, ale v poslední době se dost mluví o tom, že to není zdravé. Dnes si vozím vodu z chaty, ze studánky, ale když dojde, musím se spokojit s tou balenou. Myslíte si, že může být vážně nějak škodlivá? A pokud ano tak jak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? pizlicka, anonym před 4426 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Naše nařízená kvalita „kohoutkové"vody byla je jedna z nejpřísněji hlídaná a tudíž nejlepší.Lepší než nařizuje Unie.Na Západě se běžně vyžaduje točená voda z vodovodu,tady stále mí zahraniční návštěvníci čumí,že je to v restauraci problém.Nebo počítají za točenou vodu nesmyslné sumy.Jednou jsem si dala na Malostr.nám.2dc vína za 22kč a k tomu vodu zn.značky za 50kč (třetinku v lahvi).A pak se majitelé hospod doma sprchujou lepší vodou za pár kč než za velké peníze prodávaj.Je to byznys,ale kde je ekologie? Doprava,pet lahve atd.? A kdybyste viděla "výrobu“ balené vody,tedy její balení,expedi­ci,skladování asi byste to už nepila .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Piji vodu z kohoutku i balené minerálky. Za obyčejnou vodu balenou v plastu utrácet peníze nehodlám.
Pokud jde o špatnou chuť vody, tak dnes se již dá za celkem přijatelnou cenu sehnat řada výrobků na úpravu vody z vodovodu. Než pít vodu balenou, asi bych zvažovala některou z těchto možností.
Proč piji vodu z kohoutku? Protože mám obyčejnou vodu nejraději.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­52&q=voda+z+vo­dovodu&sa=Vyh­ledat&oq=&aq=&­aqi=&aql=&gs_sm=&gs­_upl=

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Doma z kohoutku a venku balenou proto že nevím jaká je kvalita vody.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

jen z kohoutku, balený jsou stáčený kdoví odkud a jen tam přidají něco co připomíná ovoce a bubliny ty já nesnáším, navíc jsou drahé..
mě stačí, když si dám do sklenice trochu limetky a cukru nebo medu, někdy si uvařím ovocný čaj a nechám si ho vychladit..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Zásadně kohoutí pramen – máme „dobrou vodu“.:-))
Ale často piji Magnesii a z Mariánských lázní si vozíme prameny.
Balenou vodu kupuji jen perlivou (sodovku), abych ji mohla míchat s nealko bitterem nebo na jiné koktejly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
akvidzerp

U nás doma je voda ze studny a je výborná!Na pití i samotná,ale jinak ochucený minerálky když nejsem doma.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

Já piji z vodovodu. Neřekl bych přímo, že je balená voda (až na vyjímky škodlivá), spíš bych řekl, že jen nedosahuje kvalit, aby se dala srovnávat s vodou z potrubí.

Ale jinak případ balené vody vystihuje rčení, že Češi jsou rádi, když si můžou koupit něco, co maji doma skoro zadarmo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ratava

Z kohoutku- u nás teče dobrá…

Jinak pití min.vod není samo o sobě škodlivé, jen dlouhodobé pití jedné té a samé vody může mít negativní důsledky na zdraví…

A jestli z kohoutku teče „hnusná voda“, není to vodou, ta je pravidelně každý den kontrolována…

Zdroj: http://zdrava-vyziva.abecedaz­dravi.cz/mine­ralky-jsou-zdrave-ale-jen-v-malem-mnozstvi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

ja piji korunní,a obyč.balenou vodu.pravda je,ze bych chtela pít tu nejlepsi,ale nevim,ktera to je.kazdy rika neco jineho.zajimalo by me,jestli z kohoutku ma take mineraly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Moje zkušenost je že může škodit.
Balená voda nesmí být skladovaná na světle, voda z kohoutku je zas plná všeho možného včetně chloru.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/voda-z-vodovodu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
natasanatasa

Když jsme ještě bydleli ve městě, tak tam také voda z kohoutku nebyla zrovna nejkvalitnější. V té době jsme to řešili pomocí takových těch filtrů na vodu. To mi příjde asi jako lepší řešení, než kupovat balenou vodu. Ještě štěstí, že teď bydlíme na vesnici, kde si můžeme vodu odebírat z vlastní studny. Ta je nesrovnatelně kvalitnější. Když jsme se sem nastěhovali, tak jsme i měli celkem štěstí v tom, že studna na našem pozemku už byla. Stačilo do ní koupit jen nové čerpadlo. To manžel sehnal tuším u http://www.voda-janek.cz/

před 1712 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek