mirlin

Pijete také dost kávy ?

Jsem pravidelný poživatel kávy bez rozdílu značky...../ne­uvádím/

Protože mi tento mok časem ani nechutná vylepšil jsem si ho namletou vanilkou,vím je to známá záležitost,ale udělá dobře.

Doplňuji:
No vida a hned je líp : venku , že by psa nevyhnal a na kávu dobré náměty:

mámše tu – sůl,kakao,rum ne od Draka ! ,šlehačku a doufám i jiné.

Přeji příjemné dopoledne.

Nejlepší odpověď
anonym

Piju asi přiměřeně, to je 10 hrníčků za týden (denně jeden a o víkendu 2).Ale já si zase vylepšuju kafe rumem.Vždycky malého panáka dovnitř.I když jsem možná barbar, ale když je doma šlehačka, tak si dám šlehačku i ten rum.
Také nerozlišuju značku.Piju zrovna tu, která bývá v akci.

Další odpovědi
badisko

Take jsem glgal kafe jak sileny ..ale presel jsem na caj Mate je vice setrny k telu a povzbuduzujici ucinky jsou v porovnani vetsi …a prospiva telu vic nez kava ..ale kavu si take datke dam.. kdyz mam chut…na webu je o tomto caji napsano mnoho..ps;caj piji s karamelem..
tady jsou nejake informace …Maté je známé především svými výraznými povzbujícími účinky. Obsahuje alkaloid kofein (v souvislosti s maté se označuje jako matein), minerální látky (hořčík, vápník, draslík, železo, křemík, fosfor aj.), vitamíny A, B, C, E, betakaroten a antioxidanty. Maté podporuje funkci ledvin, zlepšuje látkovou výměnu, normalizuje hladinu cukru v krvi a posiluje imunitní systém. Obyvatelé Jižní Ameriky také pitím maté tlumí pocit hladu, což jim pomáhá přežít v dobách nouze. V dnešní době se tato vlastnost využívá při různých redukčních dietách.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­té

Sůwa

Nabízí se otázka, proč tedy kávu piješ, když ti nechutná? Tatínek si přidával špetičku soli a trošku kakaa. 🙂

Drap

Piji pouze turka a to jednou nebo dvakrát za den.

quentos

cca 4 hrníčky za den – jestli to je „dost“, asi záleží na úhlu pohledu. Z toho cca 2× poctivou kávu od zdejšího renomovaného dodavatele a 2× rozpustnou.

zjentek

pokud už ti nechutná a je to furt dokola ,tak sůwa-kakao, a nebo káva a cikorka půl na půl, nebo poměr podle chuti, nebo káva a melta- směs dle chuti (ta melta se dnes dělá i instantní, pokud piješ rozpustnou kávu). A střídat, chutě se méně otupí. Nebo taky jde mletou kávu zkombinovat s rozpustnou a zese to bude jinačí .)

Anuket

Já piju zásadně jednu značku – a to rozpustnou Velvet. V akci se dá sehnat za velmi příznivou cenu. Čas od času vystřídám za vanilkové cappuccino, kakao, horkou čokoládu… Ale ke kávě se vždy ráda vracím. Třetinu hrníčku mléka, žádný cukr a když je, tak šlehačka (zásadně smetana, ne rostlinné šlehačky, to já nerada) s troškou vanilkového cukru. 🙂

Sopka

Zvláště zbožňuji ledovou , či frappé na Zakyntosu jsem se do takové kávy zcela zamiloval!

mirlin

Pro pana Sůwu – píši časem / to znamená čas od času – někdy....../

je nutné slovíčkařit pane na takovou triviální otázku?

anonym

:)

Sůwa

Tak promiň, já to špatně pochopila. Já totiž pila kávu kvůli nízkému tlaku a jakmile se to srovnalo, hned jsem přestala. Teď mi doktorka nemá co zakázat, když mám tlak vysoký 🙂
Jo a nejsem pan Sůwa, ale paní Sůwa 🙂

anonym

:)

mirlin

takže se to vysvětlilo , mám nízký tlak ,takže ji piji i když jak sem sdělil mě čs od času nechutná,ale nemůžu být pořád v lihu ,abych ho vyrovnal.

Sůwa

Mně už nechutná ani ten alkohol… 🙂