Pijete sajdr? cider? Necháte si ho dělat ze svých jablek nebo jen kupujete?

http://www.ci­derclub.com/co-je-cider/
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Ne9Yl2Fi13k
Doplňuji:
Houbin,vím jak se vyrábí,moje otázka zněla ,jestli si ho vyrábíš nebo kupuješ,ale díky za odpověd
Jugar

Nejlepší odpověď
gecco

Pil jsem čepovaný v UK (u ´nás´ ještě nebyl běžně nabízen) – a natolik mne nezaujal, že při dostatku chutnějších nápojů jej nepiju.
😉
Upřímně – proč kazit jablečný mošt částečným zkašením?
A nebo – proč zkvačený jablečný mošt nevypálit?
😉

Další odpovědi
Frank.S

Kupuju, ale mít zahradu s jabloněma a prostor, tak zkusím svůj…

Fyzik

Piju a jen kupuju.

houbín

Cituji:
"Výroba cideru není extrémně náročná, na druhou stranu propracovat se k dokonalosti není jednoduché. Takže postup ve zkratce:

1. výroba moštu
Z jablek potřebujeme připravit mošt. Jablka nejprve očistíme, rozdrtíme a drť vylisujeme. (diskuze: čištění, drcení, lisování )

2. kvašení
Jablečný mošt necháme kvasit, může kvasit spontálně či pomocí šlechtěných kvasinek. Po čase se cider začne sám čistit. (diskuze: kvašení )

3. lahvování
Překvašený a vyčištěný mošt zalahvujeme a necháme dokvasit.
Kvalita výsledného nápoje záleží na celé řadě detailů, jako je výběr odrůd ze kterých se mošt vylisuje, na kvalitě jablek, na způsobu lisování, teplotě kvašení, ošetření atd. Budu rád, když se o své zkušenosti podělíte ve fóru."

Asi bych ho zašel koupit :)
Doplňuji:
Omlouvám se, špatně jsem si přečetl otázku :)

Zdroj: http://www.domaci-cider.cz/page­.php?id=1

ten který je

Kupoval jsem v létě když byla největší vedra.

Emefej

Ochutnal jsem jednou, děkuji. Jablka (letos je jich strašně moc) nechávám zpracovat na jiný nápoj.