Pijete ještě někdo klasický teplý nápoj připravovaný z kakaového prášku?

Pokud ano,jaký je váš recept na přípravu?

Nejlepší odpověď
láďa1

Hned bych si dal,normálně jsme kakaový prášek (tak 2–3 polevkové lžíce na půl litr mléka) rozmíchali v troše vlažného mléka a dali do horkého mléka lehce prohřát.Asi si ho brzy uvařím…mňam!!!!

Další odpovědi
quentos

holandské… ale musí být na něj chuť :{)> chce to vrchovatou lžičku holandského kakaa rozmíchat v troše vody, až získá správnou konzistenci, a teprve potom doplnit podle chuti vodou nebo mlékem. Mám ho nejraději v poměru zhruba 3:1 (voda : mléko) a bez cukru. Lidi si ho obyčejně ještě sladí a pak nadávají, že je moc kalorické ;{))>

terry

Od té doby, co jsou granulovné tak ne. Na to jsme příliš líná a ty granulované, rychlorozpustné mi vcelku chutnají 🙂

Damiana

Já ne, ale můj tatínek ho miloval. Kakaový prášek (opravdu kvalitní) rozmíchal v troše smetany a přivedl k varu. Dolil smetanou a přihodil ještě pár kostiček čokolády s příchutí jakou zrovna chtěl. Sladil hodně. V zimě to byl jeho oblíbený mls. 🙂

Questman

Kvalitní kakao (žádný obarvený prach z Kauflandu) zaliji vařícím mlékem až udělám takové bahínko. Potom přidám trochu smetany a doliji vařící vodou.
Všechno vařit v hrnci nebo v kvalitní konvici s filtrem, normální konvice ji zkazí vodním kamenem a pachutí plastu (podle mě).
Většinou nesladím, někdy přidám lžičku cukru na šálek.
Moc kakaové nápoje nemusím a z Granka apod. je mi pak na zvracení 🙂
Jinak, kdo má možnost, co je opravdu lahůdka je npř. v Polsku rozehřátá čokoláda, podávaná v šálcích na kávu. Je to síla ale kdo má rád čokoládu (jako Já) si nebesky pochutná 🙂