Avatar uživatele
anonym

Pijete ještě někdo klasický teplý nápoj připravovaný z kakaového prášku?

Pokud ano,jaký je váš recept na přípravu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, anonym před 4269 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
láďa1

Hned bych si dal,normálně jsme kakaový prášek (tak 2–3 polevkové lžíce na půl litr mléka) rozmíchali v troše vlažného mléka a dali do horkého mléka lehce prohřát.Asi si ho brzy uvařím…mňam!!!!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

holandské… ale musí být na něj chuť :{)> chce to vrchovatou lžičku holandského kakaa rozmíchat v troše vody, až získá správnou konzistenci, a teprve potom doplnit podle chuti vodou nebo mlékem. Mám ho nejraději v poměru zhruba 3:1 (voda : mléko) a bez cukru. Lidi si ho obyčejně ještě sladí a pak nadávají, že je moc kalorické ;{))>

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Od té doby, co jsou granulovné tak ne. Na to jsme příliš líná a ty granulované, rychlorozpustné mi vcelku chutnají 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Já ne, ale můj tatínek ho miloval. Kakaový prášek (opravdu kvalitní) rozmíchal v troše smetany a přivedl k varu. Dolil smetanou a přihodil ještě pár kostiček čokolády s příchutí jakou zrovna chtěl. Sladil hodně. V zimě to byl jeho oblíbený mls. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Questman

Kvalitní kakao (žádný obarvený prach z Kauflandu) zaliji vařícím mlékem až udělám takové bahínko. Potom přidám trochu smetany a doliji vařící vodou.
Všechno vařit v hrnci nebo v kvalitní konvici s filtrem, normální konvice ji zkazí vodním kamenem a pachutí plastu (podle mě).
Většinou nesladím, někdy přidám lžičku cukru na šálek.
Moc kakaové nápoje nemusím a z Granka apod. je mi pak na zvracení 🙂
Jinak, kdo má možnost, co je opravdu lahůdka je npř. v Polsku rozehřátá čokoláda, podávaná v šálcích na kávu. Je to síla ale kdo má rád čokoládu (jako Já) si nebesky pochutná 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek