Avatar uživatele
nabubindes

Piješ pivo? Jak ti chutnají dnešní „europiva“, dříve chutnalo víc?

Doplňuji:
slyšel jsem, že plzeňský Prazdroj se vaří v Polsku? co Vy na to? asi z toho udělají europivo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, Jahoda, anonym před 5050 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Spíš to vidím tak, že to samý vychlazený pivo chutná dost odlišně v zakouřeným městským pajzlu s 2metrovou LCD (kterých je dnes víc než dřív), kde drbem rozhodci, politiku i poměry, … a docela jinak v hospudce na horske chate, kam jsme se zrovna s vypetim sil vyskrabali po puldenni ture v terenu 🙂

Zda se, ze pivo si musis nejdriv zaslouzit, a pak chutna … asi jde chemicky dohromady pouze s anrenalinem 😁. A opravdu si zkus misto piva dat v takove situaci chlazenou vodu, to opravdu neni ono … zatimco doma v klidu, chutná zas obyč. voda líp.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

Jelikož jsem „pivní mlsoun“ preferuji specificky hořké pivo (Staropramen 10,11,12, Bráník 11, Vratislav 11 a Prazdroj 10 zvaný Primus), tak mne většina europatoků vůbec nezajímá. Občas sice EP ochutnám, ale opakované zklaméní mě jen utvrzuje v mém postoji patriota.

Zdroj: svornost.com/?p=5921

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Mne vadí že je vše tolik syceno a natlakováno.Pa­matuji dobu kdy ještě za komoušů za mnou jezdil známý ze západního Německa a naše piva si nemohl vynachválit.Říkal že u nich je vše natlakováno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nejsem pivař. Pivo piji jenom na žízeň a v malém množství. Nejhorší je, že pivo od jakéhokoliv výrobce nemá standartní kvalitu. Šarše od šarše se liší chutí a to velmi výrazně. Je to způsobeno změnou technologićkého zařízení ( dřevo je nahrazováno nerezem) a intenzifikací výroby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Já mám takový dojem,že výroba piva je samá chemie.Myslím si,že dřív bylo pivo lepší.Já osobně piji Plzeňské.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Sice ho moc nepiji,ale kdyz uz tak Plzen 12ku anebo Guinnes.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek