zjentek

Pije pavouk?

Třeba pokud dlouho, fakt dlouho nic nechytí. Leze se pak někam napít?

A ještě podotázka, ať se nezakládá vlákno:

Pije žabák?

Odpovědi
marci1

"Pavouk v podstatě pije koktejl z natrávených tkání kořisti. Všichni pavouci totiž mohou přijímat pouze tekutou potravu, větší sousta by totiž neprošla tenkou stopkou mezi hlavohrudí a zadečkem,“ vysvětluje arachnolog. 🙂

Zdroj: https://www.id­nes.cz/hobby/maz­licci/jak-pavouk-krizak-otravi-a-vysaje-obet.A140803_184­807_hobby-mazlicci_mce

Žabáci nemusí vůbec pít, mají většinou hladkou kůži, výjimkou jsou ropuchy, jež mají kůži hrbolatou, která méně vysychá. Kůže žab je propustná na vodu (nemusí vůbec pít), kyslík a oxid uhličitý ve vodě, proto jsou žáby velmi citlivé na složení a znečištění vody. Kůže je plná slizových žláz, které mohou být přeměněny i na žlázy jedové, je také dobře prokrvená – u žab je výrazný podíl kožního dýchání. Ve spodní vrstvě škáry jsou chromatofory s pigmentem.
🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%BD%C3%A1by

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.