jiri2105

Piha a rakovina

Muze se z rozskrabane pihy stat rakovina?

Odpovědi
Nuk nuk

Rakovina zrovna ne. Pokud je u pihy či mateřského znaménka podezření na vznikání nádoru, chová se tak nezávisle na tom, jestli je rozškrábané či nikoliv.
Pokud si ale pihu rozškrábete, hrozí daleko větší riziko infekce.

Michal

Ne,ale nevím to stoprocentně.Třeba rozškrábete tu ,ze které by se stejně vyklubala rakovina.Někdy se doporučuje,aby si muži,kteří se holí,nechali odstranit pihy z tváří.Znám holky,které touží po pihatých klucích.:-)))

ivan.vitula

Ne z každé, ale možné to je. Ne z pihy, ale z mateřského znaménka – tzv. pigmentového névu. Dnes i lékaři věří, že se má nechat poraněné znaménko zahojit, že to není nebezpečné, ale sám vím o několika posttraumatických rozjezdech maligního melanomu. Jeden tutový: učitelce spadly výkresy a jeden z nich ji poranil znaménko na noze. Doporučuji poraněné znaménko odstranit a trvat na tom, i když se lékaři nebude chtít.

nejlulu

myslim že ne