Erik2468

Ako sa počíta PH vodného roztoku napr. KNO3?

Ako sa počíta ph vodného roztoku napr. KNO3?

Ph vodných roztokov

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Odpovědi
Kelt

Látky se ve vodě rozpouštějí a tomu se říká hydrolýza. Pro konkrétní látky je tzv Henderson Hasselbachova rovnice, kde výsledké pH závisí na povaze dané látky a koncentraci. Tady u konkrétního dusičnanu draselného se pH nebude příliš lišit od čisté vody, protože hydrolýzou dostaneme ionty draselné a dusičnanové ionty H+ a ionty OH-, pochopitelně obklopené molekulami vody. Nic není v přebytku, proto se pH nezmění.

Ametyst

KNO3 je sůl silné kyseliny a silné zásady, proto bude pH +/- neutrální, 7.