abiola

Co to je pevná IP adresa?

Nejlepší odpověď
Quimby

Že ti poskytovatel přiřadil jednu IP adresu, která se nemění. Čili když vypneš a znovu zapneš router/modem nebo prostě krabičku, co dělá internet, tak budeš mít IP adresu pořád stejnou.
Naopak jak psala Lamalam, tak dynamická IP adresa se mění, například tím vypnutím/zapnutím nebo za daný časový úsek.

Další odpovědi
Lamalam

Pevná čili stále stejná IP adresa. Druhou možností může být dynamicky přidělovaná (pokaždé jiná) IP adresa.