HillerTom

Petice nebo stížnost?

Dobrý den,

když chci udělat protest proti poměrům ve škole, je lepší vytvořit petici nebo napřed stížnost někam výš? Nebo obojí?

Případně mi poraďte jak jinak to řešit.

Děkuji

Odpovědi
anonym

…„jak jinak řešit“… CO???
:-O

  1. Pokud chceš vznést stížnost na nedodržování školního řádu, napiš stížnost řediteli školy, zřizovateli školy nebo místně příslušnému Školskému úřadu.
  2. Pokud jde o porušení/ování zákonů ČR, můžeš kromě 1., podat i trestní oznámení.

___
Peticí by ses mohl pokusit školní řád (apod.) změnit.

hanuska090

určitě nejdřív stížnost, a kdybyste si nevěděl rady s tím, jak to napsat, tak tady je to dobře popsané http://www.vzor-dopisu.cz/uredni-dopisy/stiznost/