Avatar uživatele
Mili @

Pěstujete pokojové květiny?

A které druhy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, BEAES, dagry před 4890 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

jistěže bez květin není domov, druhy?…těch je spousta hlavně miluji ibišky ty mi stále kvetou, difenbachie, zelence, zamioculcas, draceny, fialky různé barvy květů, gumovníky, bramboříky, hoyu, kaktusy, filodendrony, cisusy, no těch je hrozná spousta, prostě můj domov je zelený
Doplňuji:
http://www.na­dapenny.com/lin­kingcode.php?id[]=t2010310na­dap160555702890230­.jpg

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BEAES

Mám ráda květiny v bytě, pěstuji břečťan, fíkus, fialky, orchideje, muškáty a oleandry.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Tak to nevím, přestože pěstujeme. Ale pěstuje je manželka, má jich plný obývák.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dagry

Na včera jsem si vzala dovolenou a celé dopoledne jsem se věnovala svým květinkám. Uklidila jsem už konečně balkon a přestože je listopad, tak jsem některé druhy přesázela do větších květináčů, protože mi bylo líto je nechat živořit až do jara v těch malých. Tak doufám, že jsem jim tím pozdním zásahem nějak neublížila.
Jinak zelených i kvetoucích rostlinek mám po celý rok plný byt a balkon, protože to je jedna z mých zálib. Doma pěstuji hlavně datlové palmy, citroník,rozmarýn, africké fialky, phaly – orchidee a plno zelených okrasných rostlin, které nevím jak se jmenují. Mám ráda zeleň tak se doma obklopuji hlavně výraznými rostlinami. A protože mám balkon hodně slunný tak tam pěstuji hlavně muškáty, cínie, gazánie, kopretiny, bakopu, modřence, karafiátky, sedmikrásky a spoustu dalších kytiček. Nakupuji hned zjara a průběžně květinky obměňuji a utratím za ně každým rokem nehoráznou sumu.
Ještě, že nemám chlapa… ten by mi asi dal !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Nevím, jestli se mému soužití s kytkama dá říkat pěstování, můj přístup se dá nazvat spíš jako Nezabiješ :) vydrží u mě jen ty nejotrlejší. Kaktusy obvykle vydrží pár let a pak to vzdají, aloe vera, která mámě roste jako zběsilá, se drží silou vůle. Ale teď ve Finsku mám už přes dva měsíce nádhernou a vděčnou kalanche, či jak se to jmenuje. Úžasná kytka a vytrvalá spolubydlící, drží se a ještě má sílu a chuť kvést! To by člověk fakt skoro uvěřil, že ta rostlina vycejtí, že mi na ní záleží a že má o to větší chuť do života. Doufám, že se mi povede objevit nějakou kličku v pravidlech bezpečnosti a budu si ji moct vzít do letadla. Tak vděčnou kytku tu prostě nemůžu nechat napospas někomu, komu bude najednou ukradená…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanjimka

Tak to tu budeme dlouho..Protože každý rok na podzim přemýšlím jestli mám nastěhovat domů všechno co se venku letnilo a rozrostlo do maxirozměrů,nebo se máme vystěhovat my.Mám kaktusy-plné okno.Sukulenty-tlustice,2metrové pryšce.Ledviník-nedá se přes něj dostat do skříně.Ficus-benjamín,elas­tica,pumila.A­frické fialky-8 druhů.Yukky,i­bišek,orchide­je,Streptokar­pusy-tořivky 3 druhy.Olean­dry,venkovní muškáty,Olově­nec.Aloe,Euca­lyptus,Okrasné kopřivy, a ještě pár kytek,které mám ráda ale teď si nevzpomenu jak se jmenují,nebo to ani nevím.Všechno roste a kvete.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Habušenka

Ahojte, pěstovala jsem vždy pokojové květiny, ale nějak se mi poslední roky nedaří a tak jsem se nechala inspirovat západními zeměmi a raději si kupuji řezané :)

před 3298 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Annafive

A kde prosímtě nakupuješ řezané květiny? Normálně v květinářství? Slyšela jsem od kamaráda, že kupoval přítelkyni na výročí kytici růží, ale že to objednával z internetu, že je to levnější.

před 3293 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Habušenka

Jojo, to měl pravdu :) Já taky nakupuji květiny přes internet, tam je dovážejí přímo z burzy od pěstitelů a proto je to levnější :) Já znám a kupuji jedině z florea.cz :)

před 3289 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek