Avatar uživatele
ReHu

Pěstujete někdo „Trnovou korunu“? Větvičky má hodně řídké a dlouhé. Mám ji stříhat-tvarovat? Je na parapetu u okna. Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, rynek878, anonym před 4852 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

já ji mám,ale našla jsem i odkaz a tak radit nebudu tady v tom odkaze je že potřebuje sluníčko ale já ji mám pod oknem kde moc nesvítí a je spíš ve stínu,ale daří se jí,zastříhávám ji jen mírně,tvarovat se mi jí moc nedaří,zkuste spíš tyto rady
http://pokojove-rostliny.atlas­rostlin.cz/trno­va-koruna

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kazinka

Ahoj,mám dvě trnové koruny. Jedna kvete červeně,druhá je růžovobílá a má silnější stonky a větší listy.Tyto rostliny potřebují sluníčko a proto přes zimu je mám na jižní strane u okna(na parapet jsou už velké),přes léto na balóně. Dají se dobře tvarovat,hnojit jen občas v létě,mají rády rosení.Často je nepřesazujte,tak jednou za tři roky,starší i později.Já je pěstuji jako keř,ale dají se formovat do kruhu na oporu(než výhony zdřevnatí).Sa­mozřejmě se dají stříhat a tím tvarovat,ustřihnuté větvičky dobře zakořeňují.

Zdroj: literatura,vlastní zkušenost

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ReHu

burak > děkuju. Tyto stránky jsem našla také, ale obrázky jsou pěkně husté květiny. Já mám 3–4 dlouhé větvičky (20 – 30 cm)a nevím co s tím.
Špatně se zalévá a překáží, jak je do šířky. I se překlápí z květináče. Ani to nevypadá moc hezky.

před 4852 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

no ty květy v odkaze překvapily i mě já mám taky jen takovou souchotinu co má málo větví,ale dlouhý,přesadila jsem jí do většího květináče a trošku ostříhala,ale moc to nepomůže nebot větvičky dorostou ale nezhoustnou,pořád je to suchá vyzáblina

před 4852 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek