ReHu

Pěstujete někdo „Trnovou korunu“? Větvičky má hodně řídké a dlouhé. Mám ji stříhat-tvarovat? Je na parapetu u okna. Díky

Nejlepší odpověď
anonym

já ji mám,ale našla jsem i odkaz a tak radit nebudu tady v tom odkaze je že potřebuje sluníčko ale já ji mám pod oknem kde moc nesvítí a je spíš ve stínu,ale daří se jí,zastříhávám ji jen mírně,tvarovat se mi jí moc nedaří,zkuste spíš tyto rady
http://pokojove-rostliny.atlas­rostlin.cz/trno­va-koruna

Další odpovědi
Kazinka

Ahoj,mám dvě trnové koruny. Jedna kvete červeně,druhá je růžovobílá a má silnější stonky a větší listy.Tyto rostliny potřebují sluníčko a proto přes zimu je mám na jižní strane u okna(na parapet jsou už velké),přes léto na balóně. Dají se dobře tvarovat,hnojit jen občas v létě,mají rády rosení.Často je nepřesazujte,tak jednou za tři roky,starší i později.Já je pěstuji jako keř,ale dají se formovat do kruhu na oporu(než výhony zdřevnatí).Sa­mozřejmě se dají stříhat a tím tvarovat,ustřihnuté větvičky dobře zakořeňují.

Zdroj: literatura,vlastní zkušenost

ReHu

burak > děkuju. Tyto stránky jsem našla také, ale obrázky jsou pěkně husté květiny. Já mám 3–4 dlouhé větvičky (20 – 30 cm)a nevím co s tím.
Špatně se zalévá a překáží, jak je do šířky. I se překlápí z květináče. Ani to nevypadá moc hezky.

anonym

no ty květy v odkaze překvapily i mě já mám taky jen takovou souchotinu co má málo větví,ale dlouhý,přesadila jsem jí do většího květináče a trošku ostříhala,ale moc to nepomůže nebot větvičky dorostou ale nezhoustnou,pořád je to suchá vyzáblina