Kryšpín

Pěstování cibule není pro zemědělce výnosné, neb je regulace z EU?

Platil jsem kilo obyčejné cibule 50 Kč, prodavačka měla názor je kvalitnější proto je malinko dražší, 35% údajně produkuje ČR a zbytek dovážíme z Nového Zelandu.

Odpovědi
Mc Merkurion

… není to jen cibule, a není to nevýnosností ohledně peněz, ale nevýnosností (úrodou) >>> copak si nepamatuješ, jaký bylo loni horko a sucho ??? … no, tak to je výsledek …

aliendrone

No, až zjistíš KOLIK platí zemědělcům ve výkupu za kilo, tak se divit že není NEBUDEŠ! ;) :D

Jo a HODNĚ ŠTĚSTÍ při hledání přísně tajné informace, jakou je aktuání (loňská) výkupní cena zeleniny! ;) :D :D

elkon

Cibule potřebuje k pěstování specifické podmínky. Na každém poli se jí nedaří. To je hlavní důvod, podepřený ještě nedostatkem vody.

zjentek

Pěstovat cebulu ve velkém na poli? Ni… každej ví, že by ji lidé z okolí ještě těsně před sklizní sklidili a po ptákách.