ahold

Pěstovali jste si doma houbu kombuchu a byla pro Vás něčím užitečná?

Nejlepší odpověď
annas

Vaše otázka mně kombuchu připomněla. Už jsem na ni totiž zapomněla,

Muselo to být v 90. letech, dostala jsem ji, už si nepamatuji od koho.

Připravovala jsem nápoj. Jen si uvědomuji, že t se dal pít, ale nic mimořádného,. Ae tehdy jsem ještě moc nevěděla o jeho účincích,.

Nepoužívala jsem internet, navíc mně i příprava připadala „!zdlouhavá“. Proto jsem s užíváním přestala.

Ale po přečtení vaší otázky jsem si vyhledala její účinky, hodnocení kladné. Prospívá zdraví.

https://www.re­habilitace.in­fo/caje/kombucha-caj-a-zdravi-jake-ma-ucinky/

Přemýšlím, zda nemám znova vyzkoušet, ale užívám bylinky, tudíž nevím, zda by kombinace byla vhodná. Musím prověřit, ale spíš ne. .

Další odpovědi
orwell

Ano, je už to dost let a hodnocení podle mých zkušeností: Neublíží, nepomůže! Asi jsem tehdy ještě nebyl dost nemocný, ale znovu to zkoušet nehodlám.

Ametyst

Ano, je to vynikající sycený nápoj.

elkon

ametyst – a čím je nápoj sycený, když se násada houby dávala do oslazené vody?

Ametyst

Násada houby se dává do oslazeného čaje. Bublinky vznikají kvašením při pokojové teplotě, a když se nápoj správně vychladí před pitím, bublinky v něm zůstanou.