Avatar uživatele
bolak

Pes, tenisák, skála a pud sebezáchovy

Kdybyste stáli na skále a psovi, kterej je zvyklej ihned se rozběhnout za míčkem, hodili tenisák do dáli, rozběhl by se i přesto za ním?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? samicek333, johana 56, beer před 4050 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Funna

kdybys ho hodil úplně z okraje a oba jste na něm stáli, tak určitě ne…ale kdyby už za ním utíkal a najednou by terén končil a on sledoval zrakem ten míček, mohlo by se stát, že v zápalu lovu by tuhle skutečnost mohl ignorovat…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Pes samozřejmě má i pud sebezáchovy.
Jenže – důvěřuje svému pánu, potažmo lidem. Pokud bys tedy byl kousek od srázu, pes lokalitu neznal a sráz (propast nebyla nijak vidět), předpokládám, že míček hozený během hry z větší vzdáleosti do propasti by pes bezhlavě následoval. Samozřejmě, jde také o to, jak vypadá okraj srázu atd. – podle toho by se stihl i zastavit.
Doplňuji:
Hůře by se ale na poslední chvíli zastavoval, pokud bys mu hodil ten plastový talíř: běží titiž za ním a dívá se vzhůru.. Tady by podle mne nekompromisně skončil dole. To je ta psí důvěra zvířete člověku.
P.S.: Fuj, to je ale vošklivá otázka! Já to všechno totiž přímo vidím.. ☹

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jednou jsem viděla test „inteligence“. Ve zvýšeném přízemí vyhodili z okna aport, něm. ovčák za ním vyskočil, kolie vyběhla dveřmi před dům. Oba psi povel splnili.
V tvojí otázce a odpovědích kolegů je zohledněn pud sebezáchovy, setrvačnost pohybu nebo nesoustředěnost na terén nebo jak píše drap, strach
o pána a láska k němu. Někdy ale hraje roli i přirozená inteligence proti slepé poslušnosti.
Takže na tvou otázku vlastně není jednoznačná odpověď.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Některý ano, některý ne. Pud sebezáchovy funguje u psů trochu jinak. Každý pes jinak vyhodnocuje prostor, který pro něho může být nebezpečný.
Osobně jsem viděl psa, který v domění, že je pán v nebezpečí skočil z kolmé stěny skály asi ze 7 m

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek