Pes neustále sedí v neklidu, čím to je?

Mám doma psa, kterej každou chvíli si sedne a kouká hlavou dolů a pak si zase lehne. Tohle mi dělal, když potřeboval jít vyvenčit, ale v poslední době to dělá i po vyvenčení a přijde mi, že je nějakej nervozní.

Říkám si, jestli pes netrpí nějakými zdravotními problémy a jestli jo, tak kterými by asi mohl?

Dále si říkám, jestli nemá něco s packou a nebo ve finále nečeká štěňata, což je taky dost možný. Sedí vždy v takové zajímavé poloze.

Děkuji za užitečné rady předem ..
Doplňuji:
Samba: Fakt nevím jestli to je fenka nebo pes, fakt nevím, psa mám 7 let a nevím. Uklidni se prosím tě .. bez komentáře. Nebudu se k tomu nějako vyjadřovat, co tady píšeš. Vůbec neznáš mou situaci a dovoluješ si tady psát naprostý hlouposti.

Nejlepší odpověď
zjentek

tohle taky dělaj psi, když maj brouky ..třeba blechy nebo jiný sajrajty pod kůží a nebo ve stolici (ho.vno)

Další odpovědi
kapka

No, nevím o tom, že by si fena sedala do zajímavých poloh, když čeká štěňata. Napadlo mě, že ji možná něco bolí a tou polohou si ulevuje. Jinak nevím no. Psi mohou mít i psychické poruchy, ale těžko říct takhle na dálku.