Avatar uživatele
JajaJ

Pes měl černého brouka v kožichu

Mám problém s našim pejskem.. Už delší dobu se neobvykle často škrábe a okusuje se. Když jsem ho prohledávala, prvně jsem nemohla nic najít.. Pak jsem našla tmavě černého menšího brouka, který ale neskákal, ale rychle lezl.. Pak jsem v jeho kožíšku objevila i takové stroupky, nevím, zda je to jak se škrábe. Nevíte, co to může být? Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3748 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Podle tvého popisu to nevypadá na žádného z nejčastějších parazitů http://www.muj-pes.cz/zdravi-a-nemoci/vnejsi-paraziti-psa-108.html, nevím ale do jaké míry je spolehlivý.
Pokud ten „brouk“ byl malý, tipuji blechu – umí rychle běhat a v srsti neskáče. Také to vůbec nemusel být parazit, ale pouze náhodný hmyz z prostředí. Pro přesnější určení je málo informací.
Zajdi se psem k veterináři, ten se tě na vše důkladně přeptá a pejska prohlédne sám.

Zdroj: Vet.praxe

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Podle popisu brouka nikdo nedokáže určit. Pokud má pejsek problémy s kůží, navštiv veterináře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dubsohn

Možná čmelík psí. Na našich psech se objevují většinou po procházce lesem. Ale jak je napsáno už v dřívější odpovědi, raději navštivte veterináře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Poraď se z veterinářem co koupit jako prevenci případně jej chyť a ukaž mu jej ve skleničce.

Doplňuji:
Pejska vykoupej vyčeš a biolitem mu vydesinfikuj pelíšek.

Upravil/a: elektrikář

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Vyhledat veterináře, nebo zkusit nějaký ten sprej proti parazitům co se stříkne za krk.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek