Pipka

Dá se naučit německého ovčáka hlídat pozemek a zároveň strpět občasné cizí návštěvy na našem pozemku?

Dá se naučit německý ovčák anebo švýcarský bílý pastevecký, aby byl na pozemku, kde by hlídal a zároveň by snesl lidi, který občas na pozemek zajdou bez naší přítomnosti?

Odpovědi
Kepler

Řekl bych, že pokud je pes vycvičený na hlídání, tak příchozí moc nerozlišuje. Ale pokud je s příchozími kámoš a pes je dobře zná, pak by nemusel být problém. Otázka je, jak často by je viděl. Psi podle mých zkušeností moc dobrou paměť na lidi nemají (vyjma traumatizujících událostí apod.)

Drap

To co chceš je nesmysl. Jak pes pozná kdo je zloděj a kdo má povolení od majitele ? Pes bohužel , nedokáže kontrolovat občanky.