zjentek

Může pes kurkumu?

Může Fanynka kurkumu? Řekněme, třeba, místo chemie preventivně jako odčervení?

Fanynka je pejska, jorkšírka, dlouhý vlas, 5 let, otec Maďar, matka Češka, viz avatár.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… tady píšou,že jo a že je to dobrý: http://www.muj-pes.cz/vyziva/pri­rodni-dopliky-stravy-1209.html

Další odpovědi
gecco

Kdybych neznal tvůj vztah kFanynce, doporučil bych ti česnek…
😉
Podle všeho pes kurkumu v přiměřeném množství může, ale pro jistotu bych to konzultoval s vetem – jen si nejsem jist, zda bude přiměřená dávka stačit k odčervení…
https://www.pes­bruno.sk/blog/235­/kurkuma---moze-pomoct-tvojmu-psovi-v-boji-s-rakovinou

arachis

Nevím,co je všechno ve složení přírodních antiparazitik, ale u nás mají za 40Kč takové větší granulky v sáčku,které jsou právě určené jako preventivní odčervení, dává se jich asi 6 denně, ale dávala bych ho až po odčervení samotném pastou nebo tebletkou, ale pokud nejí syrové maso a je jen gaučink tak snad ani odčervovat tabletkou nemusite,ale jestli chodíte ven, tak ano. Je krásná.

terry

Konzultovala bych to s veterinářem.
Ne vše, co se na netu píše, platí.
Možná neublíží, možná neodčerví.