Libor Zaplet

Pes 23 kg vypije denně okolo dvou litrů vody,je to v pořádku?

Nejlepší odpověď
beer

Množství přijímané vody záleží na:

  • na složení potravy (více vody potřebují psi krmení granulemi),
  • na teplotě prostředí (v létě, když je teplé počasí, se pes více zadýchává, což způsobuje zvýšený příjem vody)
  • na věku psa (u štěněte je nutné pitný režim hlídat)
  • na zdravotním stavu (zvýšená spotřeba u kojících fen, při průjmu…)
  • na fyzické zátěži psa (na pěší výlety je nutné pamatovat vzít vodu v lahvi s sebou)

Zdravý pes v průměru vypije asi 35 až 50 ml na kg tělesné hmotnosti psa, počítej proto: ))
http://www.dog­smagazin.cz/dog­s/zdravi/jak-pecovat-o-psa/kolik-vody-by-mel-pes-denne-vypit-/

Další odpovědi
anonym

Odpověď beer jen doplňuji o vlastní zkušenost. Dva l vody u psa této velikosti se mi zdá za běžných podmínek docela dost.
Pokud pes pije víc než obvykle, může se jednat o příznak nějakého onemocnění (např. cukrovka, ledviny atd.).
Na vašem místě bych psovi odebrala vzorek moči a navštívila bych veterináře (se psem a vzorkem).
Vzorek se odebírá nejlépe na podstrčený talířek.