EDA

PERLIVÁ VODA + JÁTRA

Slyšela jsem, že perlivá (sycená) voda má na játra stejně zhoubný účinek jako alkohol. Je to pravda?

Nejlepší odpověď
kropitko

Nevím,játra mám nemocná cca 20 let,nikdy mě lékař před perlivou vodou nevaroval.
Doplňuji:
Annas,já jí taky už tak 5 let nepiji,jak jsem tu už taky psala,když se mi začala dělat celulitida,tak jsem vypozorovala,že by to mohlo být sodovkama,přestala jsem je pít a celulitida je pryč…a nebo je to jen náhoda?!

Další odpovědi
annas

Už jsem několikrát uvedla, že se léčím pomocí alternativní medicíny. Proto již téměř 10 let vím, že perlivé vody škodí nejen játrům. Vyřadila jsem je úplně ze svého pitného režimu.

Jen poznámka. Stejně tak nejím zmrzlinu a nepiju ledové nápoje, které rovněž tělo energeticky oslabují a snižují imunitu.
Doplňuji:
Kropítko, zajímavý poznatek. Nevím, s tím jsem se nesetkala. Hned bych vyzkoušela, ale mám obavy, abych si nezhoršila zažívání.
Raději zůstanu u deci červeného vína nebo u skleničky plzeňského piva.

mosoj

Prosím nezaměňovat různé cukry s oxiden uhličitým.
Jediné proč se nedoporučují perlivé vody je možnost nadýmání a s tím spojené zažívací potíže.

Proč myslíte, že pění pivo. Protože je nasycené oxidem uhličitým tak jako perlivé vody!!! ˇUčel světí prostředky. Kdo má více peněz zaplatí si kladnou reklamu.

panenka

Taky jsem to četla na netu.Zde v odkaze ti posílám článek kde je to napsáno.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/176232-perlive-slazene-napoje-jsou-pro-jatra-stejne-nebezpecne-jako-alkohol.html

Michal

Tak to nevím.Vím,že v Praze je nejlepší voda z kohoutku.Jak je tomu jinde ,to jsem neslyšel.Pozor na hrubé výmysly.To píši obecně.

ReHu

Sice neví, jak to souvisí s játry, ale původně jsem pila pouze perlivou vodu, později mírně (jemně) sycenou a te´d již výhradně bez bublinek.
A nutno podotknout, že také záleží na kvalitě vody. Pokud je voda chutná, tak je to OK, ovšem, pokud piju vodu chlorovanou (občas na návštěvě to někoho napadne), bez bublin a sirupu to není k pití.
Teď již pár let piju vodu přefiltrovanou a i když ji popíjím celý den, v žaludku vůbec netlačí, jak to občas u některých vod bývá.

vyneve

jak už jeden píše: pívo nevadí, ale minerálka ano? obě mají oxid uhličitý, který dělá v jednom pěnu, v druhém bublinky…

není náhodou ten problém v něčem jiném?

ps: TĚLO si SAMO denně vyprodukuje možná stokrát víc toho oxidu než je v té vodě…ta látka je tělu naprosto vlastní…

annas

Kropítko, já jsem zazmatkovala. Nepřečetla jsem si pozorně Vaši odpověď, takže se omlouvám. Druhá moje věta je nesprávná.

annas

Mosoji, vím, že pivo obsahuje také „bublinky“, ale má navíc minerály, takže 1/3 denně prý neublíží. Já si sklenku píva dám jen občas. Po perlivé minerálce je mně těžko. Já nejvíc vypiji čisté vody z vodovodu.