Marme

Perfekcionista nebo Perfekcionalista?

Nebo obojí? Co je správně…
Doplňuji:
ge0rge: zmátl mě přítel, který právě použil toho delšího tvaru a taky jsem mu říkala to s tím personalistou ovšem pak jsem nad tím začala přemýšlet a nepřišlo mi to zase tak nepoužitelné ;)

Nejlepší odpověď
anonym

správně je to: „blázen, který nikdy nic kloudnýho nedokončí včas, přehlíží podstatu problému jak krajinu – zato však na všem vždy vidí nějaké drobné mouchy“ 🙂

Pojem „perfekcionista“ je kratší a vystihuje to podobně.

//
„Perfekcionalista“ ? Tento tvar se nepoužívá, .. asi vás zmátl personalista 😉

vlastislav

Podle jazykové příručky Ústavu pro jazyk český je správně pouze perfekcionista, viz http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=perfekcionis­ta.