hawranek

Penzijní připojištění- ano či ne?

Dobrý den,
nedávno jsem si zakládala nový účet v bance a bylo mi nabídnuto (kromě jiného) penzijní připojištění. O věci jsem již nějakou dobu uvažovala, ale když jsem se s tímto svěřila příteli, málem vyskočil do stropu- prý jestli chci někam strkat 20 let peníze, aby to nakonec krachlo a já neměla nic, nebo aby tomu stát sebral příspěvky jako stavebnímu spoření, ať si posloužím. Připojištění bych si ale stejně ráda založila a myslím, že to, co říkal přítel o zkrachování, je nesmysl. Mám v tomhle oboru nějakou právní oporu?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Tak já si platím již několik let a myslím z mého pohledu to nejsou vyhozené peníze. Ovšem každý máme jiný pohled na věc.

Další odpovědi
BEAES

Mám ho také, ale moc peněz tam strkat nehodlám, protože stát se bude od ručení pravděpodobně distancovat a pokud ten peněžní ústav zkrachuje, nikdo vám nedá nic. A kdo ví, co bude za 20 let. Tak že já s přítelem souhlasím.

mosoj

Pravdu má v tom, že penzijní připojištění není chráněno pojištěním. Při mé skepsi ale věřím tomu, že bankrot penzijního pojištění stát nedopustí.

Pravdu nemá v tom, že to nemá cenu, pokud nechcete na stará kolena zůstat bez prostředků. Čím dřív začnete, tím méně budete muset spořit.

aramah

Neděste mně, já spořím už ani nevím jak dlouho,tak mně napadá že se musím jít mrknout.

panenka

Já ho hawranku mám.

Miru1

Vůbec nemáte pravdu, že to není pojištěné.Moje manželka dělá pojistky,mimo jiné i penzijní připojištění,tak o tom něco vím.Sám mám penzijko už 17 let a vůbec to nejsou vyhozené peníze.Ve stáří se budou hodit.Podle toho jak hospodaří náš stát, tak budem ještě rádi,že to penzijko máme.

oskar

Také si to platím a myslím si,že to špatná investice není.