Hermelín D

Myslíte, že je normální dostat za pololetní vysvědčení v osmé třídě za samé jedničky 2000,–?

Myslíte, že je normální dostat za pololetní vysvědčení v osmé třídě za samé jedničky 2000,–? popřípadě jak jste/byli na tom vy? já třeba nedostával nic

Nejlepší odpověď
Dvorní šašek

My jsme šli na zmrzlinu, kde jsem dostal slevu za každou jedničku. Byla to tehdy taková akce cukrárny, dělá se to ještě?

Další odpovědi
led

…a po skončení ročníka motorku a po skončení školy iba auto a po mature rovno tank. A v prípade ukončenia výšky ostáva už len let do Kozmu, alebo Úrad práce.

elkon

Je to každého věc, když na to někdo má, ale není to výchovné. Každý se učí hlavně pro sebe (to si málokdo uvědomuje, bez vzdělání nejsi nic), ne proto, že za to dostane peníze. Odměna by měla být hlavně symbolická. Rodiče často nejsou schopni vysvětlit dětem, že se neučí primárně pro pochvalu, ale proto, aby to někam „dotáhli“. Každý chce jednou vydělávat dobré peníze a k tomu je potřeba vzdělání. Pochvala je sice milá, ale nikoho neuživí.

marci1

Nová doba! 🙂 Kdysi se dávala za dobré vysvědčení kniha.

Kazatel

Tak nějaká odměna proč ne. Navíc co je to dnes 2000 Kč? Pokud to poslouží na dobrou věc a povede dítě k finanční gramatice, je to rozhodně cesta.

Rokio

Podle mě je to hodně. Kdybych byl strýc, tak bych svému synovci/neteři dal za samé jedničky 200 Kč, za vyznamenání 100 Kč, za nepropadnutí 50 Kč a za propadnutí 0 Kč.

aliendrone

Proč ne? Elkon NEMÁ pravdu, jakkoliv souhlasím s tím, že se dítě učí především pro sebe. Můj osobní názor je, že za dobře odvedenou práci (činnost) je třeba i dobře odměnit a v životě se mi to často osvědčilo. Aneb kdo maže, ten jede. Pro dítě ze sociálně slabérodinymůže byt i Emajzna dobrá motivace, myslím. Jakkoliv BĚŽNĚ vídám mrňavé haranty s mobily za několika Masařek, kteří by kvůli Emě asi nezvedli zadek od PC. :)

Doba, kdy si parchanti MUSELI VÁŽIT té možnosti, že se vůbec MOHOU učit a ne kydat hnůj či fárat do dolů je dávno pryč. Nespatřuji v tomrozmazlování, POKUD s tím jde ruku v ruce i výuka toho, že v životě je ČASTO dobrá práce odměněna stejně jako průměrná, či dokonce mizerná. :(

Zkrátka metoda „cukru a biče“ je moje nejoblíbenější a jakkoliv jsem zastáncem biče v nepřetržité pohotovosti a nešetřit s ním, tak senesmízapomínat ani na ten cukr. Podle mě tedy, alekdovícovymysleli současné pedagogické a harantopsycho­logické šajby za bejkárny. Třeba vůbec netuším JAK přistupovat ke 3. pohlaví dítěte (a dalším). Venkoncem každý fakan je jiný (stejně jako dospělý šmejd) a je třeba nasazovat individuálníp­řístup. :)

aliendrone

led>>> Ó roštěnko šťavňaťoučká, toužebné slinění vzbuzující – proč hned na pracák? Pro ty bez praxe (či „méně schopné“) je tu pořád ještě stát, resp. resorty z veřejně financovaných zdrojů. ;) :D :D

led

aliendrone, máte pravdu, veď prihlasiť sa dso niektorje strany na volebné miesto a byť zvolený to netreba vedieť používať ruky a rozum, stačí prikyvovať, tam kde treba a pracovať, to je čo?

led

alik, prepáčte moje preklepy, ale smiať sa z vašich diskusnych vtipov a súčasnesprávne písať je strašne náročné. Preto vám tú chybnú čas dešifrujem:
prihlasiť sa dso niektorje strany = prihlásiť sa do niektorej strany

aliendrone

led>>> Ó velesličná primabalerino Ďáblova baletu, o5 potvrzujete svoji záludnost a škodolibost. ;) :D Dokud jste nenapsala poslední příspěvek, bylo vše v poho. NYNÍ jsem na rozpacích, zda-li nejde o Váš kultivovaný způsob (na rozdíl od mého oblíbeného humpoláckého), jak mi sdělit (přeloženo do mého slovníku): „Dědku senilní, jsi TAK blbej, že ti to MUSÍM pro jistotu vysvětlit!“ :o ;)

Mohu Vás ubezpečit, že jakkoliv jsem v slovenštině nikdy neexceloval (venkoncem ani v češtině či jiném jazyce), tak celkem SPOLEHLIVĚ rozumím a obsah kedlubny mi ještě natolik slouží, že nějaký ten překlep mě nerozhodí.
Tudíž jsem na rozpacích, CO mi bylo vlastně dodatečně sděleno. _) ;)

Ale moc se NERADUJTE jak úžasně jste aliendrona doběhla. A při plácání sebe sama po zádech si nezlomte ruku, protože zas tak velké vítězství to nebylo. Nikdy jsem nevynikal v chápaní tohoto způsobu SKRYTÉ ŽENSKÉ komunikace a ne nadarmo jsem v tomto ohledu mnohonásobný držitel titulu „Mistr světa ve skoku na špek“. Jen aby se vědělo. ;) :D :D