BEAES

Peníze v bance už nevydělávají.......

Víte někdo, kde by vydělávaly, kde je máte uložené, popřípadě do čeho je investujete?

Nejlepší odpověď
dudu

Možná se Vám moje rada bude zdát poněkud podivná, ale opírá se odhad budoucího vývoje.
Takže ideální je uzavřít manželství se spolehlivým partnerem a pořídit si na hypotéku poblíž většího města domek na úrodné parcele a studnu s kvalitní pitnou vodou! Jeden z vás by se měl částečně vyznat v zemědělství a děti volit povolání z oblasti sociálních služeb. Zhruba od třícátého roku na penzi měsíčně odkládejte pokud možno 1500 korun na osobu.

Další odpovědi
Miroslavst

Já tedy nevím Beaes, ale peníze v bance nikdy nevydělávaly.
Vysvětlím na příkladu: 1.1. uložíš na bankovní účet 1000,–Kč úrok se na běžných účtech pohybuje od 0 do 0,5%p.a. Což je za rok 0–5Kč.

Na konci roku v tom lepším případě budeš mít 1005,–Kč. Inflace pokud by se pohybovala okolo 5% ti úrok sebere zpět a na konci roku máš opět tu samou tisícovku. Pokud za účet platíš poplatek, třeba i jenom 20korun, tak na konci roku ti zbyde z tisícovky 760Kč!

Nejlépe zhodnocené peníze jsou v dnešní době hypoteční úvěr zajištěný životním pojištěním, kdy sice platíš úroky za hypotéku, ale na konci hypotéky popř. po dosažení určitého věku ti z pojištění vrátí pojišťovna výnos, který pokryje úroky hypotéky. Půjčíš si tedy 1 milion a díky vyplacení pojištění zaplatíš opět jen milion.

afro.minerva

Podle mého názoru je v dnešní době nejvýhodnější stavební spoření. Sice státní příspěvek klesnul na 3000 Kč ročně, ale když dá člověku stát něco málo zpátky z toho, o co ho obral v podobě různých ať přímých nebo nepřímých daní, zdravotního a sociálního pojištění a na různých jiných poplatcích, tak to je jenom dobře.

Asi nejlepší je investovat do nemovitostí. Ale na to musí mít člověk velké finanční prostředky. Můžete taky investovat jako nějaký společník (třeba i tichý), ale to je dost riskantní, obzvlášť v dnešní finanční krizi.

Jinak nepovažuji dlouhodobé účty a různé spořící programy za moc výnosné. Když si člověk představí, že jeho peníze stratí likviditu jenom pro nějaké 1 – 2 % ročně z vkladu, tak to ani nestojí za to. Mě v tomhle ohledu stačí běžný účet a stavební spoření.