annas

Peníze světem vládnou, ale štěstí v nich není. Čím si peníze naklonit, když láska k penězům nestojí žádné peníze?

„Aforismus je literární forma, která šetří nejen papír, ale i čtenáře“. Jan Sobotka

Platí i u aforismů dr. Jana Sobotky, bereme-li je samozřejmě s nadsázkou?

  1. „Mají peníze vliv na počasí, když je možné si za ně dopřát tu nejkrásnější dovolenou?“
  2. „Výlet za hranice snů si může dovolit jen ten, kdo má peníze, nebo malé sny?“
  3. „Proč člověk sází? Protože se rád podělí o radost z výhry, nikoliv o výhru.“
  4. „Jak stanovit cenu lidí, kteří se nedají koupit?“
  5. „Jestliže se nezákonně obohatíte, společensky se znemožníte. Naštěstí ne natolik, jako když zchudnete.“

Knižní zdroj: Aforismy pro ty, kdo si myslí, že (mi oprava) jim to myslí… Aforismy o nich, o vás i o nás – Jan Sobotka

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/05/02/20/19/bo­ok-2279243_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Drap

Bereme-li to obrazně, tak peníze jako oběživo si můžeme naklonit pouze vhodnými investicemi. Pokud dobře zainvestujeme ve více oblastech, budou se peníze stále vracet.

  1. Přímo na počasí zřejmě ne, ale skvělá dovolená může být přece i za deště.
  2. Dalo by se to tak chápat. Záleží ovšem na každém jedinci, jaké má priority, jaké sny a co všechno je schopen pro ně udělat. Některé i velké sny , pokud ovšem nejsou pouze konzumní, lze naplnit často i s ne příliš velkým nákladem.
  3. Myslím, že nejde ani tak o dělení a o radost z výhry, ale lidé jsou již od přírody hraví.
  4. Každý se dá svým způsobem koupit, nemusí to být však vždy penězi. Občas se může stát, že si někoho koupíme pouze svou přítomností, někdy zážitkem a podobně.

. Neni co dodat. Svatá pravda. Neni to možná nejlépe, ale tak to skutečně je.

Další odpovědi
Michala11

1.Počasí není potřeba si kupovat, osobně mi stačí když je doma teplo, i když i to něco stojí.
2.Sny kousek nad možnostmi a nemusí to stát téměř nic.
3. Radost ze hry, nemusí být spojena s výhrou. Myslím si že šťastný člověk nevsází a nečeká na výhru.
4.Cenu člověka ať si stanovuje kdo chce.
5.To naštěstí nemůže být vždy pravda.
Opravdu je potřeba si peníze naklánět?

ivzez

Peníze ani jiné věci si nelze naklonit,
počasí ovlivnit penězi,
reklamním sloganem „hodnotit velikost snů“ apod.

Za zamyšlení stojí jen otázka
„Jak stanovit cenu lidí, kteří se nedají koupit?“

Má odpověď:
Nijak, protože je jejich cena nevyčíslitelná.
(Ale dala by se dalekosáhle rozvést.)

___

„Aforismy pro ty, kdo si myslí, že mu to myslí“
Nejsem si jista, jestli v názvu není překlep, podle mne by
se tam více hodilo …pro ty, kdo si myslí, že jim to myslí“.

Pana Sobotku nemám ráda.
Ani k Vám, Annas, mi pan Sobotka moc nesedí.

EKSOT123

Jen pár hlášek
>Kdo hodně chce, tomu hodně schází.
>Miluji peníze. Bohužel, moje láska není opětovaná…
>Bankovky používají moji peněženku pouze jako noclehárnu, ačkoliv jim
vytrvale nabízím trvalé bydliště.(M.Hup­tych)(to byl dobrý tip, má tam spoustu pěkných hlodů i mouder)
>Mnohí prišli vďaka peniazom o rozum, ale málokto ho vďaka nim získal. František Vymazal
>Bohatství kazí povahu, … jakoby se zbohatlému povýšenci nedostávalo výchovy k bohatství. Aristoteles
>Osel se otřásá, ale peníze sbírají jiní(Pavel Kosorin)
>Co mají společného politikové a Robin Hood?
Vůbec nic, politikové chudým berou a bohatým dávají.
>Paní učitelka se ptá Pavlíka, čím by chtěl být, až vyroste.
„Chtěl bych být milionářem, jako můj otec.”
„Tatínek je milionář?” ptá se zvědavá kantorka.
„Ne, ale taky by jím chtěl být.”
>Zemřel starý Skot Falconer a odkázal svému synovci všechny peníze – které mu synovec dlužil…
>Vzorný učedník. Kristus proměnil vodu ve víno, David Rath, poslanec a ‚vinař roku 2012‘, proměnil víno v peníze.
>Peniaze nás nerobia šťastnými, umožňujú nám však byť nešťastným pomerne príjemným spôsobom.
>Z tisku: „Česká televize začne příští měsíc natáčet nový televizní seriál. Hlavní roli budou hrát peníze.”
>Víte, co se stane, když shodíte do Orlické přehrady člena ČSSD?
Nejdřív vyplavou špinavé peníze a potom čistý komunista.
>Přátele není možné koupit. Ale zato se dají výhodně prodat.
>Filmoví a televizní herci jsou dnes natolik populární, že by si jistě zasloužili mít své portréty i na bankovkách:
5 000 KČ – Prachař
1 000 KČ – Boháč
500 KČ – Brzobohatý
200 KČ – Menšík
100 KČ – Chudík
50 KČ – Somr
20 KČ – Švorcová

annas

Ivzez, děkuji.

Vloudil se překlep. Opravím.

Mně se občas některý aforismus zalíbí, někdy nevím, proč „ho“ beru.

Ale spíš mě zajímá pohled ostatních. Ttřeba to počasí a peníze …