Klobasa

Peníze na měsíční kartě na bus ?!

Jela jsem nedávno s moc nepříjemným panem autobusákem. Říkám „měsíční a město“ a on tam zadá „Peněženku“ a pak se divim že mi ta karta nejde .. řikám si, že mi to asi už neplatí .. tak mu dám 50 Kč, že si to zaplatím normálně. On to tam zadá a pak at si čipnu .. a já: „ale já to chtěla normálně, když mi ta měsíční nejde“ v tom mě seřve, že proč jsem mu to neřekla a tak. No hrozný .. skončilo to teda tak, že už jsem neměla sílu se s ním dohadovat .. čipla jsem si a řekl mi, at už radši jdu .. 50 Kč mi ale nevrátil .. vím, že je to jenom 50Kč, ale i tak mě to mrzí .. jsem v situaci kdy potřebuju každou korunu .. chci se zeptat .. jelikož na měsíční kartě peníze vůbec jakoby být nemají .. dá se ta 50Kč pak nějak vybrat .. třeba až si budu dobíjet kartičku?
Doplňuji:
http://www.csad­kladno.cz/index­.php/cipove-karty

Žákovská – pro studenty

Nejlepší odpověď
kapka

www.csadkladno­.cz/index.php/kon­takty Podle mě by se peníze měly dát zpět vybrat. Tady máš odkaz na kontakty, zavolej vedoucímu, řekne ti to přesně.
A být tebou, zmínila bych se o řidičově chování. Oni za hrubé chování k cestujícím mají postihy, nesmí se takhle chovat. Ale musí se to vedoucí nejdřív dozvědět, jak se řidič chová.
Jestli si říkáš, že to je žalování, tak se nech deptat i příště no. Ale jestli chceš jezdit v klidu, stěžuj si, řidič je ten, kdo porušuje předpisy, ne ty. :)

Další odpovědi
Bedy

A o jakou kartu se jedná? Je to karta nějakého integrovaného dopravního systému kraje nebo nějaké společnosti provozující autobusovou dopravu?
Doplňuji:
V tomto případě souhlasím s kapka a obrátil bych se na samotné ČSAD Kladno.

Já osobně jezdím výhradně vlakem a při představě, že by průvodčí po mne začal křičet, si okamžitě opisuji jeho číslo, co má připnuté a stěžuju si na něj. To opravdu není profesionální. Naštěstí jsem si na dráhy za ten čas stěžovat nemusel.

Lamalam

Kod se v tom má vyznat? Napiš o jakou kartu jde a kdo jí vydal.

dudu

Náš ČAD u městské dopravy používá tzv. rodinnou platební kartu. Funguje tak, že se nejprve u řidiče nadotuje určitou částkou a poté se jízdy už jen hradí přiložením karty k terminálu. Šoféři mají k tomuto bezhotovostnímu placení manuál, ale kvůli jejich začné fluktuaci to občas nezvládají a někteří jsou z toho nerudní. Jiní raději mávnou rukou a cestovné nepožadují. Přijemným řidičům poradím postup a doporučím, aby zmačkli čudlík s nápisem peněženka. Na každé jízdence jsou mj. údaje o hrazené částce a zůstatku v peněžence. Karta má pětiletou platnost a poté je třeba ji znovu aktivovat.