roxy52

Peníze až na prvním místě!!

Co říkate tomu,že rodina se rok i víc soudí o odškodné za smrt svého blízkého ? Nejde jim jenom o peníze?? Mě by teda takový peníze získané ,díky smrti blízkého člověka, rozhodně netěšili.
Doplňuji:
Pro FORTINA-Vaši odpovědi ani trochu nerozumím.Mě samozřejmě už zemřel blízký člověk.Přesto by mě peníze za jeho smrt netěšili.

Nejlepší odpověď
BEAES

Jich ty peníze také nebudou těšit, ale můžou zabezpečit třeba pozůstalé dítě, když už kvůli cizímu zavinění přišli o nejbližšího. Jen ať zaplatí, když udělal někoho nešťastného!!!

Další odpovědi
annas

Neuvedl jste, o koho jde. Otce, dítě?
Když přišel ne vlastní vinou o život živitel rodiny, znamená to pro pozůstalé snížení příjmů v rodinném rozpočtu. Proto se domnívám, že požádat o finanční náhradu viníka je na místě. Měl by určité náklady hradit, třeba studium dětí apod. I kbyby šlo o tragickou smrt dítěte, i tak jde o zásah do života rodiny, o její psychickou újmu.
Je samozřejmé, že získané peníze nikomu blízkého nevrátí, vždyť idský život se vyčíslit v penězích ani jimi zaplatit. Domnívám se, že viník by měl být potrestán aspoň takto.

fortin

Nezlobte se na mě ale soudit se za tohleto je správné! To se může soudit s člověkem jenom instituce nebo firma třeba dopravní podnik za jakousi pochybnou pokutu? Vyhlašuji zde rovnocennost státu s občanem. Měl by zaplatit? Zaplatí. Proč občan čehosi, nějakého státu který se vydává za vlast a je jak po válce, může být finančně zruinován za prd a přitom nemůže sám pokutovat? I když jsou to peníze které pomohou, nebo ne? Existuje snad služba oživování blízkých nebo náhrada za zemřelého? Tak vám snad nikdo ještě nezemřel? Chci to vědět abych mohl odpovědět protože do otázky nepíšete nic bližšího.

Michal

Jde o peníze.ale proč?Nač je potřebujou? a o jakou se jedná částku? Odpověz si na tyto otázky a uvidíš, o co vlastně jde ,pominu-li to,že jde o zemřelého a peníze mu život nevrátí.