cvikra

penetrace před nalepením folie

rád bych se zeptal zda je zapotřebí napenetrovat zeď před nalepením samolepící folie za kuchyňskou linku.

Nejlepší odpověď
Drap

Když se použije, nebude to na škodu, protože penetrace spevní všechny volné částečky zdi v jeden celek

Další odpovědi
Sůwa

Přesný význam slova penetrace = proniknutí a používá se k sjednocení nasákavosti podkladního materiálu. V případě samolepící tapety bych penetraci použila, protože lepení nevyžaduje prosáknutí do podkladu, jako je tomu u papírových, nebo PVC tapet. Je to v podstatě podobné, jako lepení na jiný nesavý materiál.
Ještě mne napadlo, že dokud nebyla penetrace i před lepením papírových tapet se stěna napřed natřela lepidlem.

mosoj

Já bych řekl, že vám samolepicí folie na zdi držet nebude. Ta penetrace by to mohla částečně napravit. Záleží čím a jak hodně do hloubky budete penetrovat.