Stephanie

Pečeme americké cookies.

Mám problém, začala jsem péct cookies podle tohoto receptu : http://chcido­ameriky.cz/re­cept-na-susenky-chocolate-chip-cookies a vždy když je dám na chvilku do trouby (9–12 min.) jsou pak strašně tenké a i když sou mezi nimi mezery je z toho pak jedna velká placka. A trošku jsou takový tvrdý. Nemáte někdo zkušenost s pečením tichto sušenek, prosím? Hodila by se pomoc, těsta mám vážně hodně a abych to vyhodila to mi je toho líto. ://
Doplňuji:
přesně tak všechno dělám ale furt je to na nic. :(

Odpovědi
hanulka11

musíš mít těsto tužší, aby se utvořila hromádka a držela , jakmile začneš péct tak se to roztéká, dělej hromádky malou lžičkoua opravdu nech mezeru co největší a to nejhlavnější

pak tedy nezbyde než z upečené placky vykrájet malou skleničkou kolečka a už víckrát tento recept nedělat a vyzkoušet podruhé jiný

Musíš mít tu troubu předehřátou

baghira

jo a pokud jsou po upečení tvrdé, nechat klidně pár dní odležet (vánoční cukroví se taky nežere rovnou z plechu :DD)

baghira

A nebude problém v nějakých těch jejich jednotkách, librách uncích a fahrenheitech?

Osvědčený recept z americké kuchařky je 1/2 šálku másla, 1/4 šálku cukru, 1 žloutek a 1 šálek mouky (šálek = čtvrtlitrový).
Máslo cukr a žloutek ušlehat do pěny, zapracovat mouku, uplácat váleček nebo dva, nechat 2 hoďky v ledničce odležet, z válečku nakrájet kolečka a 10–12 minut péct (nebo do růžova)