Avatar uživatele
Stephanie

Pečeme americké cookies.

Mám problém, začala jsem péct cookies podle tohoto receptu : http://chcido­ameriky.cz/re­cept-na-susenky-chocolate-chip-cookies a vždy když je dám na chvilku do trouby (9–12 min.) jsou pak strašně tenké a i když sou mezi nimi mezery je z toho pak jedna velká placka. A trošku jsou takový tvrdý. Nemáte někdo zkušenost s pečením tichto sušenek, prosím? Hodila by se pomoc, těsta mám vážně hodně a abych to vyhodila to mi je toho líto. ://
Doplňuji:
přesně tak všechno dělám ale furt je to na nic. :(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4667 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

musíš mít těsto tužší, aby se utvořila hromádka a držela , jakmile začneš péct tak se to roztéká, dělej hromádky malou lžičkoua opravdu nech mezeru co největší a to nejhlavnější

pak tedy nezbyde než z upečené placky vykrájet malou skleničkou kolečka a už víckrát tento recept nedělat a vyzkoušet podruhé jiný

Musíš mít tu troubu předehřátou

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
baghira

jo a pokud jsou po upečení tvrdé, nechat klidně pár dní odležet (vánoční cukroví se taky nežere rovnou z plechu :DD)

před 4667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
baghira

A nebude problém v nějakých těch jejich jednotkách, librách uncích a fahrenheitech?

Osvědčený recept z americké kuchařky je 1/2 šálku másla, 1/4 šálku cukru, 1 žloutek a 1 šálek mouky (šálek = čtvrtlitrový).
Máslo cukr a žloutek ušlehat do pěny, zapracovat mouku, uplácat váleček nebo dva, nechat 2 hoďky v ledničce odležet, z válečku nakrájet kolečka a 10–12 minut péct (nebo do růžova)

před 4667 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek