marta87

Péče o děti…

Dobrý den! Tak už vám zase musim psát… Snažila jsem se s manželem na všem v klidu domluvit co se týká rozvodu aby to bylo co nejjednoduši, ale bohužel… Chce děti do své péče vezme si ty nejlepší právníky zavolá své matce aby se nastěhovala sem do domu aby mohla hlídat děti během doby co on bude v práci.. Je to možné? Začínam to pomalu zvdávat přijít totiž o děti a nevychovávat je bych opravdu nezvládla… Přitom by je měl kdykoliv by chtěl a měl čas v žádném případě bych mu nebránila … děkuji za odpověd!

Nejlepší odpověď
kropitko

Milá Marto,tohle je vždy velmi těžké,já jsem se také o děti musela s prvním manželem soudit,trvalo to pěkně dlouho,stálo mě to hodně sil,ale stálo to za to,,teď ho děti už vůbec nezajímají,ani na ně nechce platit. Každopádně je rozhodnutí pouze na Vás…Já bych osobně po zkušenostech které mám,vyhledala sociální pracovnici-péče o dítě,řekla bych jí jak se věci mají(třeba i poradí),ale budete první kdo za ní přijde,bez ní se u soudu neobejdete, pokud se Vám podaří si jí naklonit na svoji stranu,tak máte na 90% vyhráno,vše ostatní už záleží jen na Vás. Já osobně se domnívám,pokud budete mít aspoň trochu kloudné bydlení,vyřízené dávky od státu,tak není důvod,proč Vám dvojčata do péče nesvěřit,nemluvě o tom,že se jedná o dvouleté děti,které v první řadě potřebují péči maminky a ne babičky..na tom bych vše založila. Rozhodnutí je určitě na Vás,ale když vidím,co je to za prase,tak já osobně bych s ním nebyla už ani minutu,ale v tomhle směru jsem totální rapl. Vše řeším velice radikálně…Držím palce,ať už se rozhodnete zůstat,či odejít…

Další odpovědi
BENYTA

Marto,ted musím,ač nechci,říci ve zkratce svůj příběh,jako pomoc pro Vás,spíš jako varování.
Můj příběh je téměř totožný…dceři bylo šest,když si tatínek našel mladší,a já jsem začala překážet.Rozdíl je pouze v tom,že jsme nebyli manželé.Jednoduše mi za pomoci dvou svědků zrušil trvalé bydliště,odstě­hovala jsem se na zahradu,do bývalého chléva,odtud jsem se i vypravovala do práce,zrovna jsem sehnala brigádu,on odjel do práce,já "vlezla"do domu,vypravila dceru do školy a šla do práce.V domě byla jeho matka/nejzlejší člověk,kterého jsem kdy poznala/,naštěstí byla dcera dostatěčně emotivní,že jí odmítala,nenechala na sebe doslova sáhnout.
Jenže pak bylo venku –7stupnů,i když jsem tvrdák,to už jsem přestávala zvládat,bála jsem se,abych neonemocněla.Našla jsem si bydlení.Dala jsem k soudu svěřění do péče.Zkrátím to,dceru dostal otec,i když matce táhlo na 70 a dlouhodobě se léčila na psychiatrii,podle soudce,byla lepší,než já…
Soc.pracovník byl muž,jen tak mimichodem a myslím,že mu,z otcovy strany bylo přilepšeno na životní úroven…
To,co je dnes z dcery,si nepřejte vidět,je jí deset,je povrchní,komerčně sežraná,nemá zájem o školu,i když má vysoké IQ,už měla ve čtvrté třídě dvě dvojky.
Pohádka o tom,jak nevinný k neštěstí přišel…

člověk

je to těžké pochopit ale děti patří oboum rodičum,
a na každém rozchodu mají oba stejnou vinu,
jen mne mrzí,že mnoho žen používají své děti místo hadru,kterým mlátí otce dětí a má pocit krásné msty,
A nejvíc tím trpí ten o koho se perete
nechte to tedy na soudu a chovejte se k sobě shovívavě,věřte,že vám to děti,jako dospělé s uctou vrátí
znám několik žen,co se o děti doslova prali,a pak si našli nového muže a dítě trpí,ale maminka vědoma svého vítězství,si myslí,že má spokojené potomky,
A ještě jedna věc.proč si falešně myslíte,že otec nemuže mít rád své děti
víte opak je pravdou,otec je schopen větší lásky než matka,která se k lásce staví hlavně tím,že dítě porodila.,
tak se prosím uklidněte,protože rozpad vašeho manželství je z poloviny vaší vinou
pro dítě je trauma,že vlastní rodina se rozpadá
každé dítě má jen rodiče a prarodiče,
manžel nebo manželka jsou pro sebe cicí lidé,
a tak to také chápejte a pokud to nejde,
pomožte svojim dětem,že navštívíte psychologa
zachráníte sebe a cit dětí pro spravedlnost

anonym

Pani marto87 reste a bojujte ve vsem tom Vasem uskali prvni,hned – necekejte na nic.Pokud jste jeste vdana,uz ted bojujte,ne az po rozvodu!Pokud bydlite ve spolecnem,nedejte se jen tak vseho zprostit,vyhodit-hledejte cesticky a zakony k tomuto Vasemu reseni-treba ve studijni knihovne.NEDEJTE SE,a jemu nic nerikejte,az vse u soudu vytaste sve zbrane.Drzim palce

TJI

Dobrý večer, paní Marto. Jsem sice chlap, ale s takovým lotrem tedy určitě nesouhlasím. Myslím si, že Vaše smírné řešení, tj. dohodnout se s ním, by mělo být písemně zdokladováno. Nevysilujte se a neztrácejte energii s „blbem“ a napište mu Vaše podmínky a návrhy a pošlete doporučeně, abyste měla podklady, že sdělení obdržel. Jestli ho vyhodí nebo nepřebere – to není relativně Váš problém. Doporučené psaní je automaticky ze zákona přebráno asi 3. den. Ponechte si kopie a podací lístky. Možná bych doporučil i nějaký monitorovaný hovor, aby byla slyšet jeho reakce. Pokud Vám do bytu vstoupí jeho matka, zavolejte normálně policii, protože tam není asi ani přihlášena a bez Vašeho souhlasu tam nemá co pohledávat a policie jí jistě vyvede a věřte tomu, že příště tam už nepříjde. Aby dostal děti do péče, musel by být duševně v pořádku, což nepředpokládám z toho, co píšete. Nějaký soudní znalecký posudek, kde by ho vyšetřil psychiatr by jistě neškodil. V případě nějaké diagnózy by, myslím, byl bez šance 🙂