VojtěchKubán

Nevíte, proč se PC po zapnutí restartuje?

Mám takový problém. Dneska jsem si vyměnil grafickou kartu v PC (pc je starší) a nastal problém. Jakmile zmáčknu tlačítko zapnout, rozjedou se větráky tak jak by měly, ale obraz nenaskočí a hned se restartuje i když ten počítač nenajel a ani se nezacal bootovat. Proste po zmacknuti tlacitka start tak 3 sekundy a už restart. Takto se restartuje cca 5× zasebou v rozmezí pár sekund a pak normálně dál jede jak má, nabootuje se, plocha a muzu pracovat či hrát. Po výměně jak to najelo tak jsem nainstaloval nejnovější drivery ale nepomohlo a jelikož jem amatér s počítači tak jsem dál nic nedělal. Psal jsem i jinde na poradny a tam mi přišlo dost různých odpovědí např že je to CMOS ze staci reset, pak že je to zdrojem (nize uvedu specs), dalsi ze je spatny hardware, nebo taky ze je to zpusobeno driverama té stare grafiky co zůstaly v pc. No proste nevím. Ale rikam si ze kdyby byla treba grafika nebo procesor spatná/ý tak by to potom nakonec nenajelo a nešlo by na tom pracovat či hrát. Pokud to bude něco co nedokážu opravit sám tak to vadit nebude. Aspoň chci vědět co s tím je.

CPU: AMD Athlon X4 9650
GPU: teď AMD RX 460 2Gb, předtím ATI HD 3650
MB: Gigabyte GA-M56S-S3
RAM: 4×1Gb DDR2
PSU: Corsair VX450
OS: Win 10

Edison: Mělo by to jít pochopit z popisu, jinak otázka je čím je to způsobeno. Ty restarty.

Pc se po zapnutí restartuje – není otázka.

Odpovědi
Edison

Tak… A kde je nějaká otázka? Jsou zde jasně nastavena pravidla. Dokonce asi nedovedeš pochopit význam slova „otázka“. Přitom stačí tak málo: „Proč se ihned po zapnutí PC restartuje?“

K věci: Cochee by mohl mít pravdu. Taky se kloním k nedostatečnomu výkonu zdroje.

cochee

Kilometrový popis jsem četl jen díky tomu, že mě téma zajímá. Nepiš, co „by mělo jít pochopit z popisu,“ zdejší podmínky jsou nastaveny jasně: do pole „Otázka“ otázku, nikoliv větu oznamovací.

Půjč si od někoho zdroj, ne moc starý a nejlépe zn. Seasonic a zapoj jej namísto toho Corsaira, který je minimálně 10 let starý a může tedy mít klidně o takovou třetinu snížený max. výkon, který je schopen vydat. Pokud PC pojede bez problémů, je jasné, co máš následně udělat.

Kryšpín

Vojtech zachovejte klid a nedráždit specialisty na češtinu až přijde zubatá možná bude také třídit perfektonisty a lajdáky.

Edison

Mimochodem, kdybys místo stížnosti na upozornění raději upravil otázku, udělal bys mnohem líp.

U toho zdroje můžou taky jednotlivé výstupy nabíhat v nesprávné sekvenci, některý výstup pomaleji, než je potřeba, po nepsrávných charakteristikách a podobně… Na některém z komponentů může být nějaká větší kapacita, kterou ten zdroj neutáhne, nebo odběr v zapínání zdroj prostě odstaví na nadproud, nebo na podpětí. Ale zaměřil bych se na zdroj, jak píše Cochee.

Hufnágl

Příspěvek smazán administrátorem.

Edison

A ono to jako na jednou nešlo??? Plácáš zase nesmysly. Nechtěl bys nakonec, abychom zde vkládali otázky za ty méně schopné my, sami? 😁 😁

Hufnágl

Kdybys ty pokládal za někoho otázky, kdo tomu až tak nerozumí, dopadlo by to tak, že by poskytovatel hostnigu web zablokoval.