anonymm

PC podvod, jak se mohu bránit?

Jsem momentálně podezřelý ze spáchání podvodu, nějak, že jsem si údajně měl přivlastnit cizích asi 300 000kč. Je to z důvodů toho, že komunikace byla vedena přes moji IP adresu počítače, který jsem používal pro různé prezentace, tudíž se na můj počítač mohl připojit defacto kdokoliv(komu jsem přístup dal – lidí bylo velmi mnoho) a navíc na nějakém dokumentu s tím související jsou mé otisky prstů (papírů i na schůzkách používám hodně, i čestých, takže je možnost, že mi to někdo úmyslně vzal). Dále byla zfalšovaná občanka, kde někdo použil mou fotografii – informace na občance byly podobné mým, ale ne stejné (nechápu, jak muhou tvrdit, že číslo občanky je podobné, ale všechny ostatní informace naprosto jiné. Údajně jsem s tím člověkem (dle výpisů) telefonoval, takže to bude někdo s kým jsem komunikoval nebo dokonce osobně mluvil (jenže to je těžké se někoho dopátrat, když dělám obchodního zástupce a v realitce a moje číslo je i na internetu u reklamy). Co mohu dělat? Jak se mohu bránit či odůvodňovat tyhle podezření?

Nejlepší odpověď
Fidel

Docela nepříjemný, jediná dobrá rada je obrátit se na advokáta a to ihned!!!

Další odpovědi
Jouk

Neřeš to .Život ti dá do držky sám.

Salvaje

Tak to Ti dost nezávidím. Taky teď řeším jeden dost průser…
V Tvém případě to bude chtít asi dobrýho právníka… Ale držela bych se tý OP, na základě PODOBNÉHO čísla a ROZDÍLNÝCH údajů nemůžou přece identifikovat TEBE…