Hammy

PC otázky (komponenty)

  1. Jestliže procesor (AMD Phenom II X4 965) má socket AM3 a zíkladní deska (Gigabyte GA-970A-DS3) má socket AM3+, šel by procesor zapojit do té desky ?
  2. Podle čeho vybírat výkonnou RAMku ? (jakou má mít frekvenci atd.)
  3. Podle čeho zjistim zda jde grafická karta zapojit do základní desky ? A nebo nezáleží na tom ? Jde každá grafická karta zapojit do každé základní desky ?
  4. Poradte prosim nejakou levnou výkonnou herni grafickou kartu, a podle ceho bych vykonou grafiku poznal ?

Odpovědi
huxa

Ano, šel.
Podle taktu a velikosti paměti, pod 4GB bych rozhodně nešel (na jednu RAMku) a pod 1600MHz taky ne.
Podle rozhraní (agp, pci, pcie), dnes se už výhradně používá pcie. Dále je ještě velikost zběrnice, ale když máš na grafické kartě menší, nemělo by to vadit.
Výkon grafické karty poznáš dle zpracování a dá se říct dle výrobce, jinak GPU poznaš dle taktu, na kterém tluče a velikosti.