Kepler

PC mi přestal přehrávat CD, může to být SW chyba?

Nebo odešla mechanika? Po zasunutí CD se ledka rozbliká, jako by to načítalo, ale pak zhasne CD se ani neroztočí. Nedávno jsem přešel z win7 na win10.

Nejlepší odpověď
cochee

Podle mých zkušeností je sw chyba nepravděpodobná, na vině je tutově hardware.

Další odpovědi
hapiky

První krok je přeinstalovat ovladač. Druhý je podle výsledku prvního kroku.

Kelt

Já jsem si koupil disketovou mechaniku, kterou si připojím k PC. Taky mám už nefungující disk v PC několik let, asi zásluhou dcery. Ten disk vyšel na cca 500 Kč, nevím, kolik by stála oprava mechaniky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

hapiky: sice vím kulové, jak se dá přeinstalovat ovladač, ale navedl jsi mě k tomu, abych se podíval do sféry „počítač“, jen tak na slepo. Tam jsem kliknul na disk D – DVD jednotka a ejhle – už to hraje! Jak a proč sice nevím, ale hlavně, že to jede. Jak prosté!

cochee

Tak to je jeden z prvních, ne-li úplně první, případ, se kterým se setkávám, kde je na vině software. Inu, ale – Windows DESET – tak se nedivím ničemu.