Petr1491

PC hlásí menší kapacitu disku

Ahoj. Mám v PC jediný SSD disk 250 GB. Včera jsem stahoval různé drivery, protože se mi výkon PC zdál takový nestabilní. Po updatu mi náhle zmizel „druhý disk“ ( na kterém jsem měl uložené programy atd. , při instalaci jsem si disk rozdělil na dva) + mi PC nyní hlásí pouze jediný disk s kapacitou 110 GB.

Zkoušel jsem snad všechno, ale nic nepomohlo. Nakonec jsem 2krát zformátoval disk, kompletně nový Windows atp., ale disk mám stále pouze 110 GB. Nevíte, co s tím? Mohlo dojít k poškození disku? Tento disk mám cca 4 roky.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pravděpodobně sis přepsal tabulku rozdělení diskových oddílů. Taky žádné formátování nepomůže, když systém oddíl NEVIDÍ. Nejdřív budeš muset „ztracený disk“ (přesněji diskový oddíl) ZVIDITELNIT pro systém, teprve PAK se v něm můžeš hrabat.

Použij buď klasický linuxový GParted (freewaree, je běžnou součástí různých LiveCD dister, dá se sosnout i samostatné GParted Live CD) NEBO pro Widle Acronis disk director (to už free nejspíš nebude). Přirozeně že v samotných Widlích můžeš použít „Správu disků“, ale víš jak je to s dementoidními utilitami od Mrkvosoftu! ;) :D :D