Luciášek32

pažitka který se sadí na zahradu je pažitka čínská nebo česneková?

Doplňuji:
nebo to může být ještě pobřežní

Nejlepší odpověď
Akzeret

My máme pobřežní – šnytlík :)

Pažitka čínská = pažitka česneková, chutná jako česnek, u nás se tolik nepěstuje, je hlavně v Asii.
Pažitka pobřežní má s česnekem taky něco společného, ale u nás se pěstuje nejčastěji ;)

Další odpovědi
mosoj

Já chodím na zahradu pro šnytlink.

beer

Původním evropským druhem je pažitka pobřežní a ta se také pěstuje u nás nejčastěji http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa­žitka_pobřežní