ratava

pavoučí vlákno

Mají všechny druhy pavouků stejné složení pavoučího vlákna, nebo odlišné?

(A jestli extra odlišné, podle kterého druhu pavouka se vědci snaží vlákno napodobit?)

Nejlepší odpověď
arygnoc

nielenže pavúky vyrábajú každý iné pavučiny (zloženie materiálu), ale pavúk je schopný vyrábať rôzne vlákna podľa potreby (nosné vlákna pavučiny, kokónové vlákna, lepivé vláka, kotevné vlákna a neviem ešte aké vlákna).

To vedecké vlákno bude nejaký priemer, asi.

Další odpovědi
anonym

Více o pavoučím vláknu naleznete v odkazu.

Zdroj: http://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Pavučina