Lgee

Patří za mříže všichni lidé, kteří se účasnili manifestací v r. 1989?

Teoreticky jsou to kriminalnici protože revoluce byly zakázany.

Patří všichni lidé kteří se účasnily 1989 revoluce/pře­vrat za mříže?

Nejlepší odpověď
Kepler

Revoluce nelze zakázat, stejně jako nelze zakázat dýchání. Za mříže patří ti, co se revoluci pokoušeli zastavit.

Další odpovědi
da ny

Ne.
Ale za 30 – 50 let, mohou lidé historii hodnotit jinak ;D
(Malá poznámka: lidé se účastniliiiiiii…).

Mc Merkurion

… neměl bys tolik hulit, pak píšeš blbosti … můžeš mi říct, kdo zakázal revoluce ???

hapiky

Jen příliš jednodušší lidé si nechtějí připustit, že to byl boj za svobodu a demokracii a jisté části z nich vadí, že o darmošlapy a tlučhuby už po revoluci ani dnes není zájem.

led

Ano, všetci z oboch bojujúcich strán, za mreže s nimi! Nech zvíťazia tí, čo nič nerobia. Len oni môžu povedať, my sme nič nerobili, aj keď vinní sú aj oni práve tým, že nič nerobili. Pretože, ten kto vedome neurobí nič proti proti zlu, proti násiliu, koná tak zištne a patrí za mreže. …ale kto bude potom strážcom, keď budú všetci za mrežami?

PS.
Skúste najprv premýšľať, než napíšete takúto (*) „úžasnú“ otázku. Na takúto by sa nezmohli ani rodina „Mézga család“ („Miazgovci“/„Smo­líkovi“) zo známeho maďarského seriálu.

  • Skoro som napísala „hovadinu“, čo by bolo pre mravokárcov revolúčne neprijateľné.

annas

Chybně stylizovaná otázka.,

V roce 1989 se účastnili studenti a další občané povolené demonstrace u příležitosti oslav Dne studentstva a výročí okupace,. ´Demonstrace přerostla v k vyjádření nespokojenosti lidí s politickou a ekonomickou situací.

Kromě toho i příslušníci VB, kteří při demonstraci zasahovali. Ale bohužel, našli se i provokatéři.,

Koho byste považoval za kriminálníky? Myslíte, že by se účastníci demonstrace, nejen v Praze, ale i v jiných městech, vešli do věznic?

Uvědomte si rozdíl mezi pojmy manifestace, demonstrace a revoluce.

https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=demonstrace

Demonstrace, tedy protesty, patří po roce 1989 do svobody shromažďovací. Demonstrace může přerůst v revoluci.

Opět si přečtěte, co je revoluce, proč o ní není v ústavě zmínka o jejím zákazu či souhlasu.

"Revoluce (z lat. revolvere – převracet) je lidové povstání, jehož součástí je mimoprávní akce mas, kterou se usiluje o změnu politického systému, atd.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Revoluce

Mr. Marek

Nesmysl s ohledem na samotný kontext. Trest měli dostat komunističtí pohlaváři, ne demonstranti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lgee

Mcmerkurion – komuniste.

led

Lgee, omyl.
Revolúcie, vzbury zakázali už minimálne v staroveku a kruto ich potierali, ak zvíťazili starí vládcovia, alebo vyzdvihovali ak zvíťazili revolucionári, ktorí následne revolúcie a povstania proti nim zakázali a kruto potláčali. Vtedy komunisti ešte neboli, dokonca ani kresťania ešte neboli.