Patří věci,koupené před rozvodem na úvěr, a po rozvodu byl úvěr splacen,do výlučného vlastnictví a ne již do SJM?

Bývalému manželovi jsem nechala pračku,televizi ,satelit,a musela jsem si tedy pořídit pračku nocvou,TV a jisté komponenty -k satelitu,abych mohla používat TV – v prvním patře domu.To jsem si ještě před rozvodem vzala na úvěr,který jsem po rozvodu celý splatila.Jsou věci TV,pračka a komponenty – viz.paragon k satelitu v mém výlučném vlastnictví?Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
standa

Předpokládám, že předmětem otázky nejsou nově zakoupené věci*), které jste zakoupila po rozvodu, ale věci koupené před rozvodem…

Rozhodující je okamžik prvotního zakoupení předmětných věcí (a není vůbec podstatné, že věci byly zakoupeny na úvěr)…, a protože se tak stalo v průběhu manželství, tak tyto věci spadají do SJM.

Jiná záležitost je vypořádání SJM. Pokud můžete prokázat, že jste úvěr splatila sama a věci si ponechal exmanžel, tak vám určitě náleží 50% ceny těchto věcí.

A pokud se s exmanželem nedohodnete, tak podejte návrh na vypořádání SJM k soudu.

*)nově zakoupené věci jsou samozřejmě vaším výlučným osobním vlastnictvím, zde není žádného sporu