dudu

Patří též u nás vlaštovčí hnízda na luxusní stoly nebo jen v Šanghaji?

V šeru místnosti zaznívá křik vlaštovek. V tomto chovu na jihu Barmy se ptáci nechovají pro maso, ale pro hnízda, která se prodávají za cenu zlata do sousední Číny. Hnízda se prodávají v přepočtu za 32.000 Kč za kilogram.
V průjezdu u nás na chalupě momentálně sídlí a právě poprvé vyvádějí mladé tři páry vlaštovek /ne jiřiček/. Mám po sezoně šanci jejich „vyslintaná“ hnízda čínským mlsounům prodat za zmiňovanou vysoce lukrativní cenu?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě byste s nabídkou neuspěl a penízky nezískal. Raději nechte ptáčky chytat mouchy a mít radost z jejich povídání.

Polévka se totiž vaří z jiných hnízd. Našla jsem, že i když se polévka nazývá z vlaštovčích hnízd, „jde o speciální hnízdo jednoho z druhů rorýsovitých ptáků – salangany ostrovní; tropického ptáka obývajícího převážně jihovýchodní Asii.“

http://www.ty­den.cz/rubriky/re­lax/apetit/po­levka-z-ptacich-plivancu-jedno-z-nejdrazsich-jidel-sveta_388627.html

----
Kdysi v mládí jsem při návštěvě Prahy, poprvé a naposled, navštívila čínskou restauraci. . Tehdy byla na jídelníčku polévka z vlaštovčích hnízd. Cenu si už přesně nepamatuji, mám dojem, že se cena pohybovala kolem Kč 500. Samozřejmě mě nelákala nejen cenou, ale i představou, že bych si pochutnávala na ptačích plivaních. Každý jsem si vybrali něco jiného, jídla jsme si mezi sebou rozdělili, abychom ochutnali další. Byli jsme tři a tři obědy byly levnější než zmiňovaná polévka.

Možná jsem přišla o hodně, mohla jsem se omladit, i když tehdy bylo moje „číslo“ ještě nízké,

Ale chudáci ptáci, přijdou o hnízdo … co na to ochránci přírody?

Je to nejdražší jídlo na světě, někteří by na ně měli, ještě by je zapili kávou z cibetky. Možná by je představa neodradila.

Další odpovědi
Kepler

No, myslím si, že u nás by to jedl asi málokdo i zadarmo. Ale jestli si najdeš v Číně odběratele, zkus se s ním dohodnout, ale na odběr pár kusů by asi zájem neměl.

zjentek

Pro mě za mě, jez si klidně hovno cibetky, anebo varlata vola!

Ta paní na obrázku tam z ořešáku sbírá ty hnízda? Bože ;)

dudu

ad zjentek: zdá se, že varlata ti už dávno někdo sežral, jinak by sis určitě všiml, že otázka je zařazena do kategorie zábava.

zjentek

To ještě není důvodem k zábavné odpovědi.
Jinak ano, sežraly, mnohokrát a furt je mám! Ale mnohem více by mne zajímala tvá představa „luxusního stolu“. Uveď pár ;)

dudu

Tvoji zvědavost snad ukojila odpověď paní annas. Moje choutky
žádný luxus nevyžadují. Mně stačí pár čerstvých jahod se zmrzlinou, což právě baštím. Tak neruš.