Avatar uživatele
dudu

Patří též u nás vlaštovčí hnízda na luxusní stoly nebo jen v Šanghaji?

V šeru místnosti zaznívá křik vlaštovek. V tomto chovu na jihu Barmy se ptáci nechovají pro maso, ale pro hnízda, která se prodávají za cenu zlata do sousední Číny. Hnízda se prodávají v přepočtu za 32.000 Kč za kilogram.
V průjezdu u nás na chalupě momentálně sídlí a právě poprvé vyvádějí mladé tři páry vlaštovek /ne jiřiček/. Mám po sezoně šanci jejich „vyslintaná“ hnízda čínským mlsounům prodat za zmiňovanou vysoce lukrativní cenu?

Upravil/a: dudu

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra před 2496 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zřejmě byste s nabídkou neuspěl a penízky nezískal. Raději nechte ptáčky chytat mouchy a mít radost z jejich povídání.

Polévka se totiž vaří z jiných hnízd. Našla jsem, že i když se polévka nazývá z vlaštovčích hnízd, „jde o speciální hnízdo jednoho z druhů rorýsovitých ptáků – salangany ostrovní; tropického ptáka obývajícího převážně jihovýchodní Asii.“

http://www.ty­den.cz/rubriky/re­lax/apetit/po­levka-z-ptacich-plivancu-jedno-z-nejdrazsich-jidel-sveta_388627.html

----
Kdysi v mládí jsem při návštěvě Prahy, poprvé a naposled, navštívila čínskou restauraci. . Tehdy byla na jídelníčku polévka z vlaštovčích hnízd. Cenu si už přesně nepamatuji, mám dojem, že se cena pohybovala kolem Kč 500. Samozřejmě mě nelákala nejen cenou, ale i představou, že bych si pochutnávala na ptačích plivaních. Každý jsem si vybrali něco jiného, jídla jsme si mezi sebou rozdělili, abychom ochutnali další. Byli jsme tři a tři obědy byly levnější než zmiňovaná polévka.

Možná jsem přišla o hodně, mohla jsem se omladit, i když tehdy bylo moje „číslo“ ještě nízké,

Ale chudáci ptáci, přijdou o hnízdo … co na to ochránci přírody?

Je to nejdražší jídlo na světě, někteří by na ně měli, ještě by je zapili kávou z cibetky. Možná by je představa neodradila.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Odpovědi.cz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

No, myslím si, že u nás by to jedl asi málokdo i zadarmo. Ale jestli si najdeš v Číně odběratele, zkus se s ním dohodnout, ale na odběr pár kusů by asi zájem neměl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Pro mě za mě, jez si klidně hovno cibetky, anebo varlata vola!

Ta paní na obrázku tam z ořešáku sbírá ty hnízda? Bože ;)

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dudu

ad zjentek: zdá se, že varlata ti už dávno někdo sežral, jinak by sis určitě všiml, že otázka je zařazena do kategorie zábava.

před 2496 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

To ještě není důvodem k zábavné odpovědi.
Jinak ano, sežraly, mnohokrát a furt je mám! Ale mnohem více by mne zajímala tvá představa „luxusního stolu“. Uveď pár ;)

před 2496 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Tvoji zvědavost snad ukojila odpověď paní annas. Moje choutky
žádný luxus nevyžadují. Mně stačí pár čerstvých jahod se zmrzlinou, což právě baštím. Tak neruš.

před 2496 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek