cojavim6669

Patří Romain Rolland mezi autory ztracené generace?

Obecně se jedná o americké autory, kteří prošli světovou válkou, jenže Rolland je francouz. Na netu občas píšou že ano, jinde zas ne… Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě jste zaměnil jména. Mezi ztracenou generaci patří E. M. Remarque. R. Rolland nikoliv.

R. R. se naroduil v r. 1866,, v 1. světové válce nebojoval., už nebyl mladík jako ostatní spisovatelé.

Možná kvůli jeho novele Petra a Lucie,, tragickém příběhu lásky, který překazila 1. světová válka.

Zřejmě kvůli tomu byl mylně zařazený mezi účastníky generace, která šla bojovat přímo ze školních lavic.

Další odpovědi
Rokio

Nepatří.

https://www.on­tola.com/cs/on­di/kymhun/roma­in-rolland-a-ztracena-generace
zdroj: ontola.com