Avatar uživatele
Zlatý

Patří příběh o pokladu Nibelungů mezi mýty, nebo skrývá v sobě nějaké tajemství či poselství?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Hrdinská epika se vyskytovala v různých částech světa i v evropském středověku. Hrdinové jsou udatní válečníci, ale básně zachycují i jejich osudy. Některé postavy mají i historickou existenci.
Poukazovalo se hlavně na její mravní obsah, a byla mnohokrát znovu zpracována a i dnes je středem vědeckého zájmu. Uvažuje se o tom, nemá-li kniha nějaký hlubší význam jako například slabost králů.
Pověst o zániku Nibelungů má historický podklad.

Zdroj: http://algernon.webzdarma.cz/k nihy/obsahy/povinna/pisenonibe lunzich.htm

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jedním z hrdinů starogermánského mýtu o pokladu Nibelungů, kterou proslavilo především zhudebnění Richardem Wagnerem, je Siegfried. S postavou tohoto bájného bojovníka je možné se dodnes setkat v četných komiksech, ve filmech i na operní scéně. V německém městě Worms na jeho počest dokonce před 4 lety zřídili muzeum. Ságy od Grónska po Čechy jej popisují jako urostlého muže bez bázně a hany, který přemohl strašlivého draka. Přes své hrdinství a přesto, že bylo jeho tělo chráněno rohovitou kůží a k dispozici měl navíc neviditelný plášť, však Siegfried padl později za oběť intrikám na dvoře burgundského krále Hagena a zahynul úkladnou smrtí. Hagen také po Siegfriedově smrti nechal v Rýně utopit bájný poklad, který Siegfried získal od Nibelungů.
Tak to alespoň popisují pověsti. A pro mnohé vědce tím celá věc končí: vše patří do oblasti legend a fantazie. Siegfried je přece jako jakýsi severský Herákles blíže bohům, než lidem. Celý příběh si před více než tisíci lety vymysleli germánští minnesängeři, kteří putovali krajinou run a lepenicových chýší...dál v odkazu

Zdroj: http://www.revprirody.cz/data/ 0505/nibelung.htm

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3828
Zlatý Drap 2290
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.