Rokio

Patří pracující důchodce alespoň mezi nižší střední třídu?

Jak je to u starobního důchodce, který si přivydělává a jak to platí u invalidního důchodce, jenž má práci na zkrácený úvazek a pracuje kupříkladu v chráněné dílně?

Nejlepší odpověď
Filip84

No, na to se nemusíš ptát, to si můžeš spočítat. PraSe (pracující senior, protože PrDuch, pracující důchodce, už je – prý – urážlivé) může mít minimální důchod, tj. cca Kč 5,000.00, a k tomu si vydělat třeba tisícovku. Ale taky může mít maximální důchod, tj. cca Kč 50,000.00, no a k tomu si přivydělat kolik chce, takže klidně dalších Kč 50,000.00.

Asi pochopíš, že mezi příjmem cca Kč 6,000.00 a cca Kč 100,000.00 je taková diarchie, že Tvá otázka je naprosto nesmyslná.

Další odpovědi
dubraro

Záleží na tom, jakou práci vykonává. Pokud je například primářem v nemocnici nebo manažerem ve firmě, tak určitě nouzí netrpí.

Osmanka

Nesmysl. Kde je hranice nižší a vyšší střední třídy?